انتخاب زبان

آخرین اخبار

حملات چند جانبه به ترکمن‌های سوریه

554bc7d3b84237c40755d74982057eb1

اویان نیوز: در روزهای اخیر درگیری میان نیروهای دولتی سوریه و یگان‌های ترکمن سوریه در مناطق ترکمن‌نشین شدت گرفته است.

به گزارش اویان نیوز، عمر عبدالله یکی از فرماندهان ترکمن در سوریه در گفتگو با خبرگزاری آنادولوی ترکیه با اشاره به حملات نیروهای دولتی سوریه و بمباران هوایی ارتش روسیه گفت: ترکمن داغی سقوط نکرده و تپه های استراتژیک و نصف آن در اختیار ماست و نیروهای دولتی نصف دیگر را در تصرف خود دارد.

عمر عبدالله با عنوان اینکه درگیری‌ها در مناطق قیزیل‌داغ و برج القصاب ادامه داشته می افزاید: در حملات هوایی روسیه و حملات زمینی ارتش سوریه مناطقی که افراد عادی درآن ساکن هستند مورد هدف قرار گرفته است.

به گفته این فرمانده ترکمن، در منطقه «باییربوجاک» نیروی اسد با کمک حملات هوایی نیروهای روس، نیروهای ایرانی و حزب الله لبنان با یگان‌های ترکمن سوریه درگیر شده و این درگیری‌ها ادامه دارد.

وی به شلیک موشک های روسی از ناوهای این کشور اشاره کرده می گوید: ما زیر بمباران شدید قرار داریم.

اعتراض دولت ترکیه از حملات هوایی روسیه علیه ترکمن‌ها

به گزارش رادیوفردا، احمد داووداوغلو، نخست وزیر ترکیه، روسیه را متهم کرده که به بمباران شدید روستاهای ترکمن‌نشین در شمال سوریه دست زده است. سفیر روسیه هم در اعتراض به وزارت خارجه ترکیه احضار شده است.

به گزارش رویترز، وزارت خارجه ترکیه روز جمعه ۲۹ آبان در بیانیه‌ای گفت که با احضار آندره‌ای کارلف، سفیر روسیه در آنکارا، به «بمباران غیرنظامیان در روستاهای ترکمن‌نشین همجوار مرز ترکیه اعتراض کرده و خواستار قطع فوری این حملات شده است.»

روسیه از اوایل ماه سپتامبر به حملات هوایی به گروه‌های مخالف بشار اسد دست زد. ولادیمیرپوتین، رئیس جمهوری روسیه هدف از این حملات را نابودی گروه موسوم به «حکومت اسلامی» (داعش) و سایر «تروریست‌ها» در سوریه اعلام کرده است.

درباره این مطلب نظر دهید