انتخاب زبان

آخرین اخبار

حمله به سفارت ایران در دانمارک

اویان نیوز : یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی می گوید که حدود ۵۰ نفر روز شنبه به سفارت ایران در کپنهاگ پایتخت دانمارک حمله کردند.

احمد بخشایش در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا، گروه مجاهدین خلق را متهم کرده است که با همکاری اسراییل، این حمله کرده را سازماندهی کرده و گفته است که شیشه‌های ساختمان سفارت شکسته شده و بر روی دیوارهای آن شعارنویسی شده است.

وی می گوید که «گروهی ۵۰ نفره» از کسانی که آنها را «منافقین» خطاب کرده است، «با داشتن تمامی امکانات حتی نردبان، از دیوار سفارت بالا رفته و حتی با قیچی های خاص، سیم های خاردار را بریدند و بعد از ورود به سفارت، شیشه ها را شکسته و شعار علیه جمهوری اسلامی نوشته اند با این مضمون که جمهوری اسلامی موشک به فلسطین در جنگ هشت روزه داده است.»

به گفته آقای بخشایش، شعارهای نوشته شده بر روی سفارت ایران در دانمارک همان شعارهایی است که دو هفته پیش بر روی دیوار سفارت ایران در برلین نوشته شده بود.

پلیس آلمان روز هشتم آذرماه اعلام کرد که حدود ۳۰ ایرانی با سنگ و رنگ به سفارت جمهوری اسلامی ایران در برلین حمله کردند که ده نفر از آنها را بازداشت کرده است.

گیدووستروله، وزیر امور خارجه آلمان، در تماس تلفنی با علی اکبر صالحی، همتای ایرانی خود، از وقوع این حادثه ابراز تاسف کرد و اطمینان داد که از سفارت جمهوری اسلامی ایران در برلین محافظت خواهد شد.

خبرگزاری های ایران از جمله فارس، بلافاصله انگشت اتهام را به سوی اعضای سازمان مجاهدین خلق نشانه رفتند.

خبرگزاری ایسنا روز یکشنبه گزارش داد که هنگام حمله مهاجمان به سفارت ایران در کپنهاگ، پلیس در محل حضور نداشت و هنگامی وارد عمل شد که مهاجمان محل را ترک کرده بودند.

احمد بخشایش در گفت و گو با این خبرگزاری ادعا کرده که «اسرائیل بازی حمله به سفارتخانه های ایران در کشورهای مختلف را آغاز کرده» و دلیل آن را «شکست اسرائیل مقابل غزه و حضور خالد مشعل بعد از ۲۵ سال در غزه» عنوان کرده است.

وی پیش بینی کرده است که «شاید در آینده» حمله علیه سفارتخانه های ایران ادامه یابد، با این هدف که به گفته این نماینده مجلس، «به افکار عمومی جهان القاء کنند که ایران، کشوری منفور است.»
منابع خبری دانمارک و همچنین وزارت امور خارجه ایران هنوز نسبت به این خبر واکنش نشان نداده اند.
رادیو فردا

درباره این مطلب نظر دهید