انتخاب زبان

آخرین اخبار

حکم ۶ ماه زندان آرش محمدی تایید شد

aresh mehemmedi

اویان نیوز: حکم ۶ ماه زندان آرش محمدی فعال دانشجویی چپ ساکن تبریز از سوی دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان‌شرقی تایید شد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از نقی محمودی وکیل دادگستری، شعبه ششم دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان‌شرقی، حکم ۶ ماه حبس تعزیری آرش محمدی، فعال دانش‌جویی چپ، محبوس در زندان مرکزی تبریزرا تایید کرد.

بر اساس این گزارش این حکم به آرش محمدی و به فاطمه ستاری، وکیل مدافع وی ابلاغ نشده و مستقیما به شعبه‌ی ۱۱ اجرای احکام دادگستری تبریز ارسال شده است.

قاضی باقرپور رئیس شعبه‌ی سوم دادگاه انقلاب تبریز آرش محمدی را به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم نمود.

آرش محمدی، امیر ناظری و افشین جمشیدی، فعالین دانشجویی ساکن تبریز، عصر روز ۲۵خرداد۹۲ و در پی تجمع مردم تبریز پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری به همراه چند تن دیگر در تبریز از سوی ماموران امنیتی وابسته به اطلاعات سپاه بازداشت شد.

امیر ناظری و افشین جمشیدی پس از دو روز بازداشت موقت با قرار وثیقه‌ی ۱۰ میلیون تومانی آزاد شدند؛ آرش محمدی روز سوم تیر ماه به بند قرنطینه و سپس به بند مالی زندان مرکزی تبریز منتقل شد؛ وی همچنان در این بند بسر می برد.

این فعال دانشجویی در اعتراض به بازداشت غیرقانونی و ضرب و شتم خود در مدت بازداشت؛ به مدت ۹ روز دست به اعتصاب غذا زده بود.

پیشتر آرش محمدی روز ۱۲ آبان ۱۳۹۰ به همراه برادرش دستگیر و پس از ۶۶ روز بازداشت، به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود. وی در روز ۲۵ شهریور ماه ۱۳۹۱جهت اجرای حکم، بازداشت و در نهایت با آزادی مشروط در تاریخ ۲۱ دی۹۱ از زندان مرکزی تبریز آزاد شده بود. بدین ترتیب با توجه به آزادی مشروط وی در سال گذشته(۲۱دی۹۱) وی مجبور به تحمل یک سال حبس خواهد بود.

استفاده از این خبر فقط با ذکر “ویرایش خبر از اویان نیوز” مجاز است.

سابقه خبر در اویان نیوز:

آرش محمدی به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد

تبریز: برگزاری جلسه دادگاه فعالین دانشجویی

انتقال آرش محمدی از قرنطینه به بند مالی زندان تبریز

آرش محمدی به زندان تبریز منتقل شد

تهدید خانواده‌ی آرش محمدی از سوی ماموران امنیتی / انتقال ۳ تن از فعالین دانشجویی به زندان تبریز

تبریز: وضعیت وخیم بازداشت‌شدگان ۲۵ خرداد / آرش محمدی در اعتصاب غذا

آزادی آرش محمدی از زندان تبریز

درباره این مطلب نظر دهید