انتخاب زبان

آخرین اخبار

خانواده موسی اسدی: در کشوری زندگی می‌کنیم که از بی‌قانونی حمایت می‌شود

موسی اسدی1

اویان نیوز: موسی اسدی شهروند آذربایجانی با شلیک گلوله ماموران نیروی انتظامی کشته شد. خانواده این  شهروند ضربه روحی سختی از این حادثه دیده‌اند و مادرش هنوز باور ندارد که پسر به دست نیروی انتظامی کشته شده است.

به گزارش اویان نیوز، روز ۲۳اسفند۹۴ موسی اسدی شهروند ۳۲ ساله اهل میاندوآب در جریان یک ایست بازرسی در نزدیکی شهر بناب با شلیک گلوله ماموران نیروی انتظامی کشته شد.

در برگه «جواز دفن» که از سوی اداره پزشکی قانونی تبریز صادر شده علت مرگ موسی اسدی «ضربه به سر»، «شکستگی وسیع جمجمه» و «اصابت گلوله به جمجمه» قید شده است.

یاسر اسدی پسر عموی مقتول در گفتگو با اویان نیوز با اشاره به وضعیت روحی بد خانواده گفت: «مادر موسی هنوز باورش نشده که پسرش به دست نیروی انتظامی کشته شده است».

گفتگوی تلفنی پسر عموی موسی اسدی با اویان نیوز:

 

(به دلیل کیفیت پایین فایل صوتی از مخاطبان عذرخواهی می‌کنیم)

یاسر اسدی در این گفتگو با تشریح اتفاق پیش آمده برای پسرعمویش گفت: «نیروی انتظامی در مقابل مسجد راه کربلا شهرستان بناب ۸ ماشین را متوقف می کنند که بار قاچاق حمل می کردند. بار ماشین پسر عمویم پیش از این توقیف خالی شده بود و موسی برای کمک به آزادی ماشین دوستانش به آن محل آمده بود».

وی دلیل تیراندازی موسی اسدی را اعتراض وی به یکی از ماموران عنوان کرده می افزاید: «جرم پسرعموی من این بود که به یکی از ماموران گفت اجازه بدهید تایر ماشین را عوض کنیم چون اگر با این شرایط رانندگی شود ماشین خراب خواهد شد که پس از آن یک مامور شروع به تیراندازی کرد».

به گفته یاسر اسدی یکی از درجه داران نیروی انتظامی به نام ستوان مصطفی زاده ۲۸ بار اقدام به تیراندازی می‌کند که یکی از آنها به سر موسی اسدی اصابت کرده و منجر به مرگ وی می‌شود.

موسی اسدی1

یاسر اسدی از قول شاهدان در محل حادثه می گوید: «ماموران نیروی انتظامی پس از تیر خوردن موسی اجازه انتقال وی به بیمارستان را نمی دهند و عنوان می کنند که اول باید بار ماشین را خالی کنند».

پسر عموی این قربانی در گفتگو با اویان نیوز دلیل مرگ این شهروند را «عدم اجازه ماموران نیروی انتظامی برای انتقال سریع به بیمارستان» عنوان می‌کند و می‌افزاید: «تاکنون پیگیری نکرده‌ایم ولی از فردا پیگیر این موضوع می‌شویم».

خانواده وی پس از این حادثه دچار شک عمیقی شده‌اند، خواهران وی در چند نوبت به دلیل وخامت حالشان در بیمارستان بستری شده‌اند.

جواز دفن

پسر عموی این شهروند آذربایجانی با عنوان اینکه «در کشور ما از بی‌قانونی حمایت می‌شود» می گوید: «در دست ما چندین فیلم و ۱۲ شاهد وجود دارد ولی با این همه باز از آن مامور حمایت خواهد شد و ترفیع درجه می‌یابد».

یاسر اسدی در پایان این گفتگو می‌گوید: «خون پسر عمویم به نا حق ریخته شد و ستوان مصطفی زاده جرم بزرگی مرتکب شده که باید تحت پیگرد قرار بگیرد و می بایست با اشد مجازات با وی برخورد شود.»

 سابقه خبر در اویان نیوز:

مرگ یک شهروند آذربایجانی با شلیک گلوله ماموران نیروی انتظامی

درباره این مطلب نظر دهید