انتخاب زبان

آذربایجان شرقی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

خاک چینی مرند با تریلر به استان‌های دیگر حمل می‌شود

merend torpaq

اویان نیوز: معاون استاندار آذربایجان ‌شرقی گفت: شهرستان مرند با دارا بودن صنایع خاک چینی ایران و معدن کائولن زنوز در شمال‌غرب کشور و سرامیک و شیشه متاسفانه خاک چینی با تریلر به استان‌های دیگر حمل می‌شود.

به گزارش اویان نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، تقی کرمی چهارشنبه ۲۵تیر۹۳ در جلسه کار گروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان مرند که ‌با حضور معاون توسعه کار‌آفرین و اشتغال اداره تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی برگزار شد، با اشاره به ظرفیت‌های موجود خدماتی و صنعتی برای ایجاد اشتغال پایدار و جذب سرمایه‌گذار در این شهرستان از عدم جذب به موقع اعتباران دستگاه‌های ادارات و نهادهای دولتی در دو سال گذشته در بخش مشاغل خانوادگی اظهار کرد: در سال گذشته برای ایجاد اشتغال ۲ هزار مشاغل خانگی از ۲ میلیارد و ۴۶۵ میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته متاسفانه فقط ۴۰ در‌صد از این اعتبارات اختصاصی جذب شده است.

کرمی وجود آمار نرخ بالای بیکاری در این شهرستان را غیر قابل قبول دانست و افزود: وظیفه اصلی این کار گروه شناسایی و حمایت از سرمایه‌گذار است و باید موانع موجود بر سر راه سرمایه‌گذار را شناسایی کنیم.

وی افزود: جلسات کار گروه اشتغال نباید صرفا فقط برای توزیع منابع مالی باشد در صورتی که اصلی‌ترین موضوع باید اشتغال باشد فقط به گزارش آمار منتهی نشود.

رئیس کار گروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان مرند با انتقاد از نحوه پرداخت ضعیف عملکرد بانک‌های عامل در شهرستان افزود: اعتبارات اختصاص یافته در کار گروه اشتغال استان که ریاست آن استاندار بوده تصمیم‌گیری و توزیع می‌شود و در آن جلسه سرپرستان بانک‌های عامل استان نیز حضور دارند ولی در پرداخت تسهیلات برخی بروکراسی‌های اداری و بحث ضمانت موجب سردرگمی متقاضیان شده و اثرات منفی آن مستقیما در اجتماع و جامعه تزریق می‌شود.

فرماندار ویژه شهرستان مرند با بیان اینکه این شهرستان به عنوان دومین شهر صنعتی در استان با دارا بودن صنایع خاک چینی ایران و معدن کائولن زنوز در شمال‌غرب کشور و سرامیک و شیشه متاسفانه به علت کمک توجهی مسئولان استانی در سال‌های گذشته خاک چینی در شهرستان توسط کامیون‌های تریلر به سایر نقاط کشور و خارج از کشور انتقال داده می شود در حالی که با ایجاد شهرک سرامیک و کارخانه‌های مادر در جوار خاک چینی برای چندین نفر ایجاد فرصت‌های شغلی را فراهم کرد.

معاون استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه باید نگاه خودمان را به سرمایه‌گذار تغییر داده و بسترهای لازم را برای حضور سرمایه‌گذار آماده کنیم از مسئولان دستگاه‌های ادارات ذیربط خواست تا با ارائه آمار درست و نظارت دقیق در امر سرمایه‌گذاری و جذب به موقع اعتبارات در بخش اشتغال خانگی بر جذب اعتبارات به موقع توسط مسئولان تاکید کرد.

وی افزود: با وجود آمارهای غلط نمی‌توان تصمیم درست گرفته و برنامه‌ریزی مناسبی انجام داد.

فرماندار شهرستان  مرند خاطر نشان کرد: باید برای آینده جوانان و جامعه از فرصت‌های بدست آمده در امر ایجاد اشتغال پایدار با جذب سرمایه‌گذار در حل مشکل بیکاری بیشتر تلاش کنیم چرا که هیچ جامعه‌ای بدون مشارکت مردمی و تنها با اعتبارات دولتی نمی‌تواند برای جوانان تحصیلکرده شغل فراهم کند.

درباره این مطلب نظر دهید