انتخاب زبان

آخرین اخبار

خرمشهر: تظاهرات اعتراضی در روز خاکسپاری یونس عساکره

Younes-Asakereh-Funeral-Protest-5

اویان نیوز: مراسم تشییع و خاکسپاری یونس عساکره، جوان خرمشهری که در اثر خودسوزی اعتراضی جان خود را از دست داد، به تظاهرات علیه سیاست های حکومت ایران تبدیل شد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از تقاطع، در این مراسم که از ساعت ۹ صبح روز دوشنبه ۳فروردین۹۴ و با تجمع در خیابان‌های اطراف «حسینیه‌ کوت‌ شیخ» خرمشهر آغاز شد، هزاران شهروند عرب معترض که بسیاری از آن‌ها را جوانان تشکیل می دادند، فریادهای «حریه حریه» (آزادی آزادی) سر می‌دادند.

تجمع کنندگان سپس با خواندن شعر به سوی مرکز شهر و بازار خرمشهر حرکت کردند.

این تجمع اعتراضی پس از مراجعه حاضران به آرامستان خرمشهر و تدفین پیکر یونس عساکره ادامه یافت.

بر اساس این گزارش، روز دوشنبه تصاویر و پوسترهای بزرگ آقای عساکره به زبان‌های عربی و فارسی در تمام سطح شهر خرمشهر دیده می‌شد.

این جوان ۳۱ ساله‌‌، صبح روز ۲۳ اسفند۹۳ و یک روز پس از آن‌که دکه‌‌ی میوه‌فروشی‌اش توسط ماموران شهرداری خرمشهر تخریب شد، خود را در مقابل ساختمان شهرداری این شهر به آتش کشید.

او که متاهل و دارای دو فرزند بود، ابتدا به بیمارستان طالقانی اهواز که مخصوص سوانح سوختگی است، منتقل گردید و بعدتر به تهران انتقال داده شد تا این‌که صبح روز یکشنبه (۲ فروردین‌) بر اثر شدت جراحات و به ویژه عفونت ناشی از سوختگی داخلی در بیمارستان مطهری تهران درگذشت.

Yoones-asakereh-1 Younes-Asakereh-Funeral-Protest-1 Younes-Asakereh-Funeral-Protest-3 Younes-Asakereh-Funeral-Protest-5 Younes-Asakereh-Funeral-Protest-6-615x820 Younes-Asakereh-Funeral-Protest-9-300x533

سابقه خبر در اویان نیوز:

یونس عساکره، معترض خرمشهری در تهران درگذشت

العربیه: یک جوان عرب کشته شده است؛ پلیس خوزستان: درگیری در اهواز مصدوم نداشت

بازداشت صدها شهروند عرب بعد از بازی الهلال و فولاد

تجمع مردم خرمشهر در واکنش به خودسوزی یونس عساکره/دخالت نیروی انتظامی و احضار خانواده به اداره اطلاعات

خودسوزی جوان خرمشهری مقابل ساختمان شهرداری

درباره این مطلب نظر دهید