انتخاب زبان

آخرین اخبار

خرمشهر: چند تن از تشييع کنندگان يونس عساکره بازداشت شده اند

Younes-Asakereh-Funeral-Protest-1

اویان نیوز: چند تن از تشییع کنندگان یونس عساکره در شهر خرمشهر بازداشت شدند.

به گزارش گویا به نقل از کریم دحیمی یکی از فعالان حقوق بشر اهوازی، دوشنبه ۳فروردین۹۴ تعدادی از تشییع کنندگان یونس عساکره پس از پایان مراسم تشییع و تدفین توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به اماکن نامعلومی منتقل شدند.

روز دوشنبه ۳فروردین۹۴ با اعلام خبر وفات یونس عساکره شهروند عرب اهل خرمشهر که در جریان تخریب دکه میوه او توسط ماموران شهرداری و نیروی انتظامی صورت گرفته بود مردم به خیابان ها آمده و با یزله و شعر خوانی عربی اعتراض خود را از عملکرد دولت و رویکرد نظام جمهوری اسلامی اعلام کردند.

صدها تن از مردم عرب نیز در این مراسم از شهرهای مختلف حاضر شدند.

بر اساس این گزارش، مراسم تشییع جنازه همزمان با ورود اتوبوس های کاروانهای راهیان نور تداخل داشته و باعث بروز تنش و درگیریهای فیزیکی شده است.

گزارشی از خسارتهای احتمالی این درگیریها نشده است.

هرساله در ایام تحویل سال جمع زیادی از مردم استانهای دیگر تحت عنوان کاروانهای راهیان نور به مناطق مرزی از جمله خرمشهر اعزام می شوند.

به گفته ی مردم خرمشهر، جمع آوری بساط دستفروشان با هدف آماده سازی فضای شهر برای ورود کاروانهای راهیان نور بوده است.

این گزارش می افزاید، جمع آوری بساط دستفروشان بدستور فرماندار شهر جهت اتخاذ آنچه وی «تمهیدات برای کاروانهای راهیان نور» بود، فرماندار شهر از شهردار شهر خواسته بود تا موضوع تردد کاروانهای راهیان نور و جابجایی دستفروشان، اقدام جدی داشته باشند.

در این گزارش اشاره ای به آخرین وضعیت بازداشت شدگان نشده است.

یونس عساکره ۳۱ ساله‌‌، صبح روز ۲۳ اسفند۹۳ و یک روز پس از آن‌که دکه‌‌ی میوه‌فروشی‌اش توسط ماموران شهرداری خرمشهر تخریب شد، خود را در مقابل ساختمان شهرداری این شهر به آتش کشید.

او که متاهل و دارای دو فرزند بود، ابتدا به بیمارستان طالقانی اهواز که مخصوص سوانح سوختگی است، منتقل گردید و بعدتر به تهران انتقال داده شد تا این‌که صبح روز یکشنبه (۲ فروردین‌) بر اثر شدت جراحات و به ویژه عفونت ناشی از سوختگی داخلی در بیمارستان مطهری تهران درگذشت.

سابقه خبر در اویان نیوز:

خرمشهر: تظاهرات اعتراضی در روز خاکسپاری یونس عساکره

یونس عساکره، معترض خرمشهری در تهران درگذشت

العربیه: یک جوان عرب کشته شده است؛ پلیس خوزستان: درگیری در اهواز مصدوم نداشت

بازداشت صدها شهروند عرب بعد از بازی الهلال و فولاد

تجمع مردم خرمشهر در واکنش به خودسوزی یونس عساکره/دخالت نیروی انتظامی و احضار خانواده به اداره اطلاعات

خودسوزی جوان خرمشهری مقابل ساختمان شهرداری

درباره این مطلب نظر دهید