انتخاب زبان

دریاچه اورمیه

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

«خشک شدن دریاچه اورمیه فرصتی برای رونق اقتصادی است»

kelanteri

اویان نیوز: استاندار آذربایجان غربی خشک شدن دریاچه اورمیه را فرصتی در جهت رونق اقتصادی استان عنوان کرد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از مهر، قربانعلی سعادت در همایش اهمیت احیای دریاچه اورمیه در نقده با بیان اینکه خشک شدن دریاچه اورمیه در کنار تهدیداتی که با خود دارد فرصت های زیادی در اختیار مسئولان قرار می دهد افزود: باید از این فرصت در راستای تغییر الگوی کشاورزی از سنتی به مدرن، ایجاد اشتغال جایگزین و رونق اقتصادی بهره برد.

وی مشارکت مردمی را اصلی ترین عامل در احیای دریاچه اورمیه عنوان کرد و افزود: دریاچه اورمیه باید احیا شود و البته در کنار اجرای برنامه های نجات بخش دریاچه باید مشکلات احتمالی نیز بررسی و اقدامات لازم برای حل آنها انجام شود.

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه نگاه های امنیتی نسبت به دریاچه اورمیه در حال حاضر خیلی کمتر شده است گفت: فضای امنیتی که در گذشته در خصوص موضوع دریاچه اورمیه مطرح بود امروز کاملا از بین رفته است.

وی احیای دریاچه اورمیه را یکی از اولویت های دولت یازدهم و شعار انتخاباتی رئیس جمهوری کشورمان بیان کرد و افزود: از ابتدای فعالیت دولت یازدهم تاکنون اقدامات ارزنده ای در راستای احیای دریاچه اورمیه صورت گرفته امروز در شرایطی که قیمت نفت پایین آمد، اعتبارات بسیار خوبی را برای احیای دریاچه اورمیه تصویب شده است.

بالاترین مقام دولتی در استان آذربایجان غربی درحالی از رونق اقتصادی خشک شدن دریاچه اورمیه و اقدامات ارزنده ی دولت روحانی در خصوص احیای دریاچه اورمیه سخن می گوید که کارشناسان نظر متفاوتی در این ارتباط دارند.

چندی پیش کلانتری وزیر اسبق کشاورزی در سخنانی بحران آب در ایران را جدی توصیف کرد و از احتمال مهاجرت اجباری نزدیک به ۵۰ میلیون نفر به دلیل خشکسالی خبر داد.

در روزهای اخیر نیز حسین آخانی استاد دانشگاه تهران که با ستاد احیای دریاچه اورمیه همکاری داشته، در گفت‌وگو با همشهری، وضعیت دریاچه اورمیه را ناامید‌کننده خواند و گفت: به‌دلیل بارش‌های فراوان در حوضه اورمیه که میزان آن از متوسط بالاتر بود سطح دریاچه نسبت به سال گذشته افت نکرده اما این ارتباطی به ستاد احیا ندارد.

همایش اهمیت احیای دریاچه اورمیه ظهر پنجشنبه با حضور استاندار آذربایجان غربی، معاون امور عمرانی استاندار، دکتر عرب سخنگوی ستاد احیای دریاچه ارومیه، فرمانداران نقده و اشنویه، نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران کل ستادی و دستگاههای اجرایی استان در نقده برگزار شد.

درباره این مطلب نظر دهید