انتخاب زبان

آخرین اخبار

خشک شدن دریاچه اورمیه موجب مهاجرت مردم می‌شود

urmu golu 1

اویان نیوز: نماینده مردم اورمیه در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم بر اثر خشک شدن دریاچه اورمیه به مهاجرت از منطقه مجبور می‌شوند.

به گزارش اویان نیوز، نادر قاضی‌‌پور روز شنبه ۲۶ مرداد در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس اظهار داشت: چنانچه دریاچه اورمیه به صورت ۱۰۰ درصد خشک شود، مردم ساکن در این منطقه و استان‌های مجاور جز ترک محل زندگی خود و مهاجرت به سایر استان‌های کشور چاره‌ای دیگر ندارند.

وی با اشاره به اینکه خشک شدن این دریاچه لطمه‌ زیادی به خانواده‌های منطقه وارد می‌کند، ادامه داد: رها کردن خانه و منزل کردن در نقطه دیگری از کشور برای هر کسی لطمه‌‌های روحی نیز به دنبال دارد.

قاضی‌پور با بیان اینکه ۳ میلیون نفر از مردم آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و … مجبور به مهاجرت می‌شوند، بیان داشت: اگر برای مردم این خطه در استان‌های مختلف مانند تهران، قزوین، زنجان و … ساختمان‌سازی شود بودجه میلیاردی مورد نیاز می‌شود.

نماینده مردم اورمیه در مجلس شورای اسلامی نجات دریاچه اورمیه را یک وظیفه ملی بر دوش همه دانست و خاطرنشان کرد: مسئولان و نمایندگان مردم در مجلس برای نجات این دریاچه نهایت تلاش را کنند.

وی احیای دریاچه اورمیه را یکی از راه‌های توسعه صنعت گردشگری، عنوان کرد و گفت: نجات این دریاچه و طبیعت زیبای آن در جذب گردشگر تاثیر زیاد دارد و در رونق اقتصاد منطقه هم موثر واقع می‌شود.

درباره این مطلب نظر دهید