انتخاب زبان

مفاخر آذربایجان

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

خوی: برگزاری همایش علمی فرهنگی یکصدمین سالگرد شهادت ستارخان

settarxan

اویان نیوز: دبیر همایش علمی و فرهنگی یکصدمین سالگرد شهادت ستارخان از برگزاری گرامیداشت یاد این سردارملی و یادبود میرزایحیی امام جمعه خویی در شهرستان خوی خبر داد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، سعیدفرجی خویی با اشاره به رشادت های ستارخان در دوران جنبش مشروطیت در آذربایجان و تهران، اظهار کرد: بی شک ستارخان یکی از شخصیت های مهم و مطرح در تاریخ معاصر ایران است که به حق در تاریخ دوران مشروطیت و در مبارزه با استبداد محمدعلی خانی بزرگترین نقش را به همراه نیروهای طرفدار خود در تبریز عهده دار بود.

وی افزود: با توجه به اینکه امسال یکصدمین سالگرد شهادت ستارخان، سردارملی آذربایجان و ایران، است، سلسله همایش هایی در شهرهای مختلف از جمله تبریز، تهران، ارومیه، اردبیل، ماکو و شاهیندژ برگزار می شود و به این خاطر با توجه به اهمیت این شخصیت مهم تاریخ ایران و آذربایجان، همایشی نیز در شهرستان خوی برگزار می‌شود.

دبیر همایش گرامیداشت یکصدمین سالگرد شهادت ستارخان تصریح کرد: این همایش از سوی فرمانداری و انجمن نویسندگان شهرستان خوی برگزار می‌شود.

فرجی خویی با اشاره به علمی و پژوهشی بودن این همایش، گفت: این همایش پژوهشی و فرهنگی با حضور و سخنرانی اساتید مطرح دانشگاهی از شهرهای تبریز، خوی و ارومیه برگزار می‌شود و مقالات سخنرانان به صورت ویژه نامه چاپ و همزمان با همایش پخش شده و در کنار همایش نیز نمایشگاه کتاب و عکس تاریخ مشروطه برپا می‌شود.

وی افزود: در کنار این گرامیداشت، یادبودی نیز برای مرحوم میرزایحیی امام جمعه خویی که عضو اولین دوره نمایندگان آذربایجان در مجلس دوره مشروطیت بود، نیز انجام می شود و سخنرانان به نقش وی در تاریخ مشروطه و معاصر ایران می پردازند.

دبیر همایش گرامیداشت یکصدمین سالرد شهادت ستارخان اظهار کرد: شخصیت های علمی و دانشگاهی در کمیته علمی این همایش ایفای نقش می‌کنند و اشخاصی مانند موسی محمدجعفری و یاسین قبولی و حامدعلی بک زاده در کمیته های اجرایی این یادواره فعال هستند.

درباره این مطلب نظر دهید