انتخاب زبان

مفاخر آذربایجان

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

خوی: همایش نکوداشت «پرویز یکانی زارع» برگزار می‌شود

perviz yekani1

اویان نیوز: دبیر انجمن نویسندگان خوی گفت: همایش نکوداشت استاد “پرویز یکانی‌زارع” توسط انجمن نویسندگان و موسسه فرهنگی «گونه باخان» خوی با حضور سخنرانان و فرهیختگانی از تهران، تبریز، اورمیه و خوی برگزار می‌شود.

به گزارش اویان نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، سعید فرجی‌خویی، با اشاره به لزوم پاسداشت اساتید و پژوهشگران فرهنگ اظهار داشت:  لازمه توسعه فرهنگی هر کشوری، توجه به داشته‌های فرهنگی و پژوهشگران عرصه‌های علم و فرهنگ و تاریخ آن کشور است.

وی افزود: انجمن نویسندگان شهرستان خوی و موسسه فرهنگی «گونه باخان» خوی به پاس خدمات علمی و فرهنگی استاد “پرویز یکانی‌زارع” در عرصه تاریخ پژوهی آذربایجان، خوی، فرهنگ مردمی و فولکلور آذربایجان، همایش نکوداشت وی را برگزار می‌کند.

دبیر انجمن نویسندگان شهرستان خوی تصریح کرد: این نشست فرهنگی با حضور اساتید، دوستداران و علاقه مندان استاد یکانی از شهرستان‌های تهران، تبریز، ارومیه و خوی برگزار می‌شود.

وی گفت: برنامه نکوداشت استاد یکانی زارع با سخنرانی علیرضا صرافی، بهروز نصیری، حمید سفیدگر شهانقی و محمد رحمانی فر در روز پنج شنبه ۲۵ دی ماه امسال در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوی برگزار می‌شود.

فرجی خویی افزود: همایش نکوداشت استاد یکانی زارع با حمایت‌های معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری، اداره آموزش و پرورش و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خوی انجام می‌گیرد.

به گفته وی، پرویز یکانی زارع، مدرس بازنشسته دانشگاه‌ها و مراکز علمی خوی و جزو محققین، مورخین و پژوهشگران عرصه تاریخ و فولکلور آذربایجان هستند که تاکنون آثار زیادی از وی منتشر شده و حدود ۲۵ اثر منتشر نشده داشته و نیز حدود ۲۰۰ مقاله مطرح علمی و فرهنگی در نشریات داخلی و خارجی از وی منتشر شده است.

perviz yekani

درباره این مطلب نظر دهید