انتخاب زبان

آخرین اخبار

خوی: وضعیت نامناسب بازداشت شدگان در زندان

xoy 33

اویان نیوز: وضعیت ۳ تن از بازداشت شدگان شهر خوی در زندان این شهر نامناسب گزارش شده است.

بنا به اطلاع اویان نیوز، اسلام علی اکبر لو، آراز خاصه تراش و امین حاجیلو ۳ تن از بازداشت شدگان شهر خوی که از روز ۲۹بهمن۹۳ به زندان خوی منتقل شده اند در قرنطینه این زندان و در سلول انفرادی نگهداری می شوند.

به گفته ی مسئولان ملاقات زندان خوی، اسلام علی اکبرلو و آراز خاصه تراش ممنوع الملاقات بوده و تلاش خانواده هایشان برای ملاقات و یا کسب هرگونه خبر از آنها بی نتیجه مانده است.

با گذشت ۱۰ روز از بازداشت این فعالان آذربایجانی، تنها یک بار خانواده امین حاجیلو موفق به دیدار تلفنی با وی شده اند.

بر اساس این گزارش، این فعالان آذربایجانی در روزهای اخیر بارها از زندان خوی به اداره اطلاعات منتقل و تحت بازجویی قرار گرفته اند.

تاکنون اتهام و مدت بازداشت این فعالان آذربایجانی مشخص نشده است.

در روزهای گذشته نیز امین حاجیلو از ناحیه معده اظهار نارحتی نموده است که این مسئله با بی توجهی ریاست و کارکنان بهداری زندان مواجه شده است .

عصر دوشنبه ۲۷بهمن۹۳ ماموران امنیتی با مراجعه به محل کار اسلام علی اکبرلو، آراز خاصه تراش، اسلام علی اکبرلو و امین حاجیلو را بازداشت نموده اند.

ماموران امنیتی پس از بازداشت ایشان محل کار اسلام علی اکبرلو را مورد تفتیش قرار داده و کامپیوتر و وسایل شخصی وی را ضبط نموده اند.

پیشتر اسلام علی اکبرلو در جریان مراسم خاکسپاری ابراهیم جعفرزاده و مینا کهربایی و فرزندشان به همراه ده تن دیگر از شهروندان و فعالان آذربایجانی در شهر خوی بازداشت شده بود.

وی چند روز پس از این بازداشت باردیگر از سوی ماموران امنیتی به مدت ۱۱  روز بازداشت گردید.

این فعال آذربایجانی در مراسمات مرتبط با قلعه بابک در اوایل دهه۸۰ شمسی نیز بازداشت گردیده بود.

آراز خاصه تراش و امین حاجیلو نیز چندین بار به سبب فعالیت های هویت طلبانه ی به مراجع امنیتی و قضایی احضار و بازجویی شده بودند.

سابقه خبر در اویان نیوز:

خوی: مقامات قضایی، مانع ملاقات خانواده ها با فعالان آذربایجانی شدند

خوی: ۳ تن از فعالان آذربایجانی به زندان خوی منتقل شدند

خوی: بازداشت ۳ تن از فعالان آذربایجانی در آستانه روز جهانی زبان مادری

درباره این مطلب نظر دهید