انتخاب زبان

آخرین اخبار

خوی : گسترش اعتراضات مردمی در آستانه برگزاری نمایشگاه مشترک ایران و ارمنستان

13

اختصاصی اویان نیوز : در آستانه برگزاری نمایشگاه مشترک فرهنگی، هنری و گردشگری ایران و ارمنستان  واکنش های اعتراضی مردم خوی شدت گرفت.

به گزارش خبرنگار اویان نیوز، فعالان مدنی شهر خوی بارها در دیدار با امام جمعه خوی درخواست لغو برگزاری چنین نمایشگاهی را نموده اند؛ امام جمعه خوی ضمن مخالفت ضمنی خود با برگزاری چنین نمایشگاهی اقدام عملی در راستای لغو این نمایشگاه انجام نداده است .

در همین ارتباط فعالان مدنی خوی با مراجعه به فرمانداری خوی درخواست ملاقات حضوری با فرماندار شهرستان خوی را می نمایند که با عدم پذیرش ملاقات از سوی فرماندار مواجه می گردند.

گفته می شود بر حجم پخش اس ام اس در میان اهالی شهر خوی در مخالفت با برگزاری این نمایشگاه از روز پنج شنبه ۴مهر۹۲ افزوده شده است. در اس ام اس های ارسالی از سوی مردم خوی آمده است:” دولت جنایتکار ارمنستان با مساعدت فرمانداری خوی نمایشگاهی در نگارخانه پارک ملت خوی برگزار می کند – بعد از ظهر شنبه ۶ مهر با حضور خود اعتراضمان را نسبت به نسل کشی شیعیان آذربایجان در قره باغ اعلام می داریم.”

بنا به این گزارش دیوارنویسی گسترده ای در سطح شهر خوی در محکومیت این نمایشگاه صورت گرفته است.

این گزارش می افزاید مهمانان ارمنی مدعو این نمایشگاه با حمایت نیروی انتظامی در سطح شهر تردد می نمایند.

گفته می شود برگزارکنندگان این نمایشگاه در مواجه با حجم گسترده اعتراضات فعالان مدنی تبلیغات چندانی در سطح شهر ننموده اند. با این حال روز پنج شنبه تعدادی از بنرهای تبلیغاتی این نمایشگاه در سطح شهر آتش زده شده است.

نمایشگاه مشترک فرهنگی، هنری و گردشگری ایران و ارمنستان در شهرستان خوی بعد از ظهر فردا شنبه ۶مهر به مدت ۳روز در نگارخانه پارک ملت شهرستان خوی برگزار خواهد شد.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ” اویان نیوز ” مجاز است.

سابقه خبر در اویان نیوز:

خوی : برگزاری نمایشگاه مشترک ایران و ارمنستان / نارضایتی مردم / واکنش های اعتراضی

11 12 13

درباره این مطلب نظر دهید