انتخاب زبان

سیاسی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

دادستان تهران: چهار زندانی دوتابعیتی در ایران آزاد شدند

3424

اویان نیوز: به گزارش خبرگزاری قوه قضاییه ایران به نقل از دادستان تهران چهار زندانی دوتابعیتی در ایران آزاد شده‌اند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از بی بی سی، عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران گفته است: «در راستای مصوبات شورای عالی امنیت ملی ایران و مصالح کلی نظام چهار زندانی ایرانی دو تابعیتی ظرف روز جاری در چهارچوب مبادله زندانیان آزاد شدند».

دولت‌آبادی اشاره‌ای به نام آزادشدگان نکرده بود اما ساعتی بعد خبرگزاری‌ها به نقل از یک «منبع آگاه» نوشتند که جیسون رضاییان، امیر حکمتی، سعید عابدینی و نصرت‌الله خسروی رودسری، چهار شهروند آمریکاییِ ایرانی‌تبار هستند که آزاد شده‌اند.

پیش از این درباره زمان و جزئیات بازداشت  نصرت‌الله خسروی رودسری، گزارشی منتشر نشده بود.

همزمان خبرگزاری صدا و سیما، گزارش کرد که آمریکا نیز هفت ایرانی زندانی در این کشور را آزاد کرده و خبرگزاری رویترز به نقل از منابع رسمی در آمریکا گزارش داد که شش تن از ایرانیان آزاد شده در این کشور تابعیت دو گانه دارند و آزادشدگان به دلیل نقض تحریم‌های ایران در زندان بوده‌اند.

روزنامه واشنگتن‌پست در واکنش به خبر آزادی خبرنگارش، جیسون رضاییان، گفته امیدوار است این خبر درست باشد، اما هنوز خبری رسمی درباره این موضوع دریافت نکرده است.

وکیل مدافع امیر میرزایی حکمتی شهروند دیگر ایرانی-آمریکایی که به اتهام جاسوسی زندانی استبه خبرگزاری تسنیم گفته است که: «صبح امروز موکلم تماس گرفت و گفت قوه‌ قضائیه او را احضار کرده است».

سعید عابدینی، امیر حکمتی و جیسون رضاییان سه ایرانی-آمریکایی هستند که در ایران زندانی شده‌اند.

خبر آزادی چهار زندانی دو تابعیتی در حالی منتشر شده است که انتظار می‌رود تا ساعاتی دیگر آغاز مرحله اجرای توافق هسته‌ای ایران در وین با حضور وزرای خارجه ایران و آمریکا اعلام شود.

مقام‌های ایران بارها به صورت صریح یا تلویحی نسبت به تبادل آقای رضاییان و سایر آمریکایی‌های زندانی در ایران، با ایرانیان زندانی در آمریکا که در ارتباط با نقض تحریم های این کشور محبوسند، ابراز تمایل کرده‌ بودند.

درباره این مطلب نظر دهید