انتخاب زبان

آخرین اخبار

دادگاه رسیدگی به اتهام سه تن از فعالان مدنی آذربایجانی برگزار شد

majid sefidani

اویان نیوز: جلسه رسیدگی به اتهامات سه تن از فعالان مدنی آذربایجانی در دادگاه انقلاب تبریز برگزار گردید.

به گزارش اویان نیوز به نقل از نقی محمودی وکیل دادگستری، روز چهارشنبه ۲۰شهریور۹۲ دادگاه رسیدگی به اتهامات بهرام آخونی نژاد، مجید سفیدانی فروغ و ناصر کاظم پور فعالین ملی – مدنی آذربایجانی در شعبه‌ی یک دادگاه انقلاب تبریز به ریاست رحیم حملبر برگزار شد.

طبق کیفرخواست صادره از شعبه ۸ دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب تبریز به ریاست حسن هاشم زاده اتهام این فعالین ۱ -مشارکت در تشکیل گروه غیر قانونی به قصد برهم زدن امنیت کشور ۲ – مشارکت در تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ۳ – تحصیل مال از طریق نامشروع ۴ – توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی رهبر جمهوری اسلامی برای بهرام آخونی نژاد و مجید سفیدانی و توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی برای ناصر کاظم نژاد عنوان نموده است.

و در خصوص رسیدگی به اتهام دیگر متهمین مبنی بر خرید، نگهداری و استفاده از تجهیزات دریافت از ماهواره، قرار عدم صلاحیت به صلاحیت رسیدگی در دادگاه های عمومی – جزایی تبریز صادر شد.

بر اساس این گزارش قرار بازداشت هرسه متهم فک و تبدیل به قرار وثیقه به میزان پانصد میلیون ریال شد که با توثیق وثیقه ی مذکور، طی روزهای آتی امکان آزادی موقت ایشان میسر خواهد شد.

روز ۲۲ خرداد ۹۲ ماموران امنیتی با مراجعه به دکه روزنامه فروشی بهرام آخونی ومنزل شخصی مجید سفیدانی و ناصر کاظم خانی اقدام به بازداشت این فعالین نموده بودند.

ماموران امنیتی هنگام بازداشت ایشان وسایل شخصی، کامپیوتر و کتابهای این فعالین را نیز با خود برده بودند .

 سابقه خبر در اویان نیوز:

مجید سفیدانی به زندان مرکزی تبریز منتقل شد

۲ تن از فعالین آذربایجانی به زندان تبریز منتقل شدند / مجید سفیدانی همچنان در بازداشت اداره اطلاعات

تبریز: بی خبری از وضعیت ۳ تن از فعالین آذربایجانی

درباره این مطلب نظر دهید