انتخاب زبان

آخرین اخبار

دانشگاه تبریز در جمع برترین دانشگاه های ۲۰۱۵ جهان قرار گرفت

IMG13120903

اویان نیوز: رییس دانشگاه تبریز گفت: این دانشگاه بر اساس رتبه ‌بندی جدید موسسه لایدن هلند جز دانشگاه های برتر ۲۰۱۵ جهان معرفی شده است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از مهر، محمدرضا پورمحمدی روز سه شنبه اظهار داشت: رتبه ‌بندی ۲۰۱۵ لایدن بر اساس شاخص های مرجعیت علمی، انتشارات مشترک بین المللی و تحلیل ارجاعات انجام گرفته و در این رتبه بندی دانشگاه تبریز، رتبه ۵۳۱ جهان و چهارم کشور را پس از دانشگاه های صنعتی اصفهان، امیر کبیر و صنعتی شریف را کسب کرده است.

وی در ادامه با بیان اینکه دانشگاه تبریز این رتبه را در بین ۷۵۰ دانشگاه برتر دنیا کسب کرده است، تصریح کرد: بر این اساس این مرکز علمی بالاتر از برخی دانشگاه های بزرگ جامع مرکز قرار گرفته و در کنار ۱۳ دانشگاه دیگر کشور در بین ۷۵۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته اند.

رییس دانشگاه تبریز همچنین در پایان از کسب رتبه پنجم دیپلماسی علمی(انتشارات مشترک بین المللی) این دانشگاه در میان دانشگاه های برتر ایران طبق رتبه بندی جدید خبر داد و تصریح کرد: علاوه بر این بر اساس اعلام و رتبه بندی جدید پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، دانشگاه تبریز جزو شش دانشگاه برتر جامع کشور قرار گرفته است.

درباره این مطلب نظر دهید