انتخاب زبان

آخرین اخبار

دبیری: ارتقای فرهنگ شهری در دستور کار شورای چهارم قرار می‌گیرد

debiri

اویان نیوز: عضو منتخب شورای اسلامی چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تبریز گفت: توسعه فرهنگی و افزایش همکاری و تعامل با رسانه‌های گروهی از برنامه‌های مهم شورای چهارم تبریز خواهد بود.

به گزارش اویان نیوز به نقل از فارس، شهرام دبیری صبح چهارشنبه ۱۲ تیر ۹۲ در دیدار و نشست با اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: ارتقای فرهنگی در یک شهر محقق نخواهد شد مگر آنکه همه دستگاه‌های فرهنگی فعال و مسئول در شهر با هماهنگی هم کار و فعالیت کنند و از اقدامات جزیره‌ای و تک بعدی پرهیز کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز در دور سوم با بیان اینکه خوشبختانه تعداد نمایندگان قشر فرهنگی در شورای چهارم بیشتر از دوره‌های قبلی است تاکید کرد: با این پشتوانه و بستر مناسب، تلاش‌های شورا برای ارتقای فرهنگ شهر در همه ابعاد آن قوت خواهد یافت.

دبیری از اعلام آمادگی این شورا برای جلب همکاری و مشارکت فکری همه کارشناسان حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری خبر داد و گفت: شهر تبریز نیازمند تدوین و اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی، هنری، تفریحی متعدد و بسیاری است تا روح نشاط و امید به بدنه شهری تزریق شود.

وی در ادامه بر بحث تعامل شهر تبریز با سایر شهرهای مدرن دنیا تاکید کرد و افزود: نباید چنین تلقی شود که هر چه از غرب بیاید مبتذل و مطرود است بلکه باید با بومی سازی دستاوردهای علمی غرب و تلفیق آن با فرهنگ ملی و اسلامی، نسبت به ارائه چهره‌ای موفق و معنوی از شهر و جامعه‌مان فراهم شود.

وی با انتقاد از بعضی حمایت‌های یک جانبه از برخی مطبوعات در دوره‌های گذشته، بر رعایت اصل عدالت در رابطه با رسانه‌های محلی آذربایجان شرقی تاکید کرد.

درباره این مطلب نظر دهید