انتخاب زبان

آخرین اخبار

درخواست از معاون میراث فرهنگی برای رسیدگی فوری به ارک علیشاه تبریز

2264601

اویان نیوز: انجمن دوستداران میراث فرهنگی تبریز پس از خاکبرداری در محوطه بنای تاریخی ارک علیشاه برای ساخت پارکینگ طبقاتی، نامه‌ای به معاون میرث فرهنگی ایران نوشته و خواستار اقدام فوری برای جلوگیری از تخریب این بنای تاریخی شدند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از مهر، دوستداران میراث فرهنگی در نامه خود که روز ۱۵ آبان ماه به معاون میراث فرهنگی کشور نوشته شده آورده اند در چند روز گذشته خاکبرداری عمیق در عرصه خانه فتح‌الله‌ و حریم مسجد علیشاه موجبات نگرانی فرهیختگان و دوستداران میراث فرهنگی تبریز را فراهم کرده است.

2264600

همچنین در نامه انجمن دوستداران میراث فرهنگی تبریز به معاون میراث فرهنگی کشور آمده است که مدیریت مجموعه در نظر دارد پارکینگ طبقاتی برای مراجعان مصلی احداث کند و خاکبرداری‌های انجام شده حاکی از ساخت و ساز مجدد دیگری در عرصه بنای تاریخی ارزشمند این محدوده و تداوم تخریب آنها و شواهد تاریخی مدفون است.

 2264599

این انجمن درخواست کرده که معاون میراث فرهنگی کشور اقدامات لازم برای جلوگیری از ادامه خاکبرداری در اسرع وقت انجام شود و موضوع از مجاری قانون لازم پیگیری شود تا تبریز بار دیگر شاهد تخریب یکی از سرمایه‌های فرهنگی و تاریخی خود نباشد.

photo_2016-11-06_21-43-20

درباره این مطلب نظر دهید