انتخاب زبان

آخرین اخبار

درگیری معترضان به «نژادپرستی» با ماموران امنیتی

اورمو3

اویان نیوز: ماموران امنیتی و یگان ویژه معترضان به «نژادپرستی» را در شهرهای آذربایجان به شدت مورد ضرب و شتم قرار داده اند.

بنا به اطلاع اویان نیوز، در تجمع شهر تبریز ماموران با پرتاب گاز اشک آور درصدد متفرق کردن معترضان برآمده اند. به گفته شاهدان عینی بسیاری از شهروندان معترض مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفته اند.

یک شاهد عینی به اویان نیوز گفت: در سه راه امین اعتراضات ادامه دارد، ماموران امنیتی به زنان حاضر در این تجمع حمله کرده و آنها را مورد ضرب و شتم قرار داده است. ماموران در سه راه امین برای متفرق کردن معترضان گار اشک آور و تیر هوایی شلیک می کنند.

به گفته وی در روبه روی استانداری آذربایجان شرقی نیز درگیری میان نیروی امنیتی و معترضان در جریان است.

در شهر اورمیه نیز ماموران امنیتی بازار شهر اورمیه و خیابان های اصلی را بسته اند. ماموران با پرتاب گاز اشک آور و گلوله های رنگی قصد متفرق کردن معترضان را دارند. بسیاری از افراد در بازار شهر اورمیه محبوس شده اند. در خیابان های فرعی منتهی به خیابان امام و سرداران معترضان و ماموران یگان ویژه درگیر هستند.

در خیابان امام شهر مشکین شهر نیز معترضان با سر دادن شعارهایی همچون «هارای هارای من تورکم»«اولوم اولسون راسیزمه» و «آذربایجان وار اولسون» اعتراض خود را نشان دادند. براساس گزارش ها، در این شهر ماموران امنیتی با دخالت در این تجمع با شهروندان درگیر شده اند.

دوشنبه ۱۸آبان۹۴ شهروندان آذربایجانی در شهرهای تبریز، اورمیه، اردبیل و تهران در اعتراض به توهین‌های مطرح شده در صدا و سیما دست به اعتراض زدند.

اعتراضات

تبریز3

سابقه خبر در اویان نیوز:

اعتراض به «نژادپرستی» در شهرهای آذربایجان و تهران

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه سراسری اورمیه در اعتراض به صدا وسیما/گزارش تصویری

ویدیو: سخنان توهین‌آمیز در شبکه دو سیما

درباره این مطلب نظر دهید