انتخاب زبان

دریاچه اورمیه

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

دریاچه اورمیه از نقشه ایران حذف شد

sebt ehval

اویان نیوز: دریاچه‌ی اورمیه در سند تک برگی و یک شکل کشوری که در همه جای ایران مورد استناد، توزیع و ثبت و ضبط قرار می‌گیرد نادیده گرفته شده است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از ایسنا، نماینده‌ی مردم اورمیه در مجلس شورای اسلامی گفت: اطلاعی در رابطه با تصویر پیش زمینه‌ی اسناد مالکیتی تک برگ جدید ارائه شده از سوی اداره کل ثبت و اسناد کشور ندارم.

نادر قاضی‌پور در این رابطه با تصویر پیش زمینه اسناد مالکیتی تک برگ جدید ارائه شده از سوی اداره‌کل ثبت و اسناد کشور که از نقشه ایران استفاده شده اما دریاچه‌ی اورمیه از روی آن حذف شده است، اظهار کرد: اطلاعی در این رابطه ندارم اما اگر این موضوع صحت داشته باشد، بطور جدی پیگیر این موضوع هستیم تا موضوع در اسرع وقت بررسی و برطرف شود.

وی افزود: این موضوع را طی نامه‌ای به رئیس قوه‌ی قضایی اعلام کرده و اصلاح سریع آن را خواستار می‌شویم.

پیش از این نیز جوانکیا مدیرکل اداره‌ی ثبت و اسناد آذربایجان‌غربی طی نشست مطبوعاتی با خبرنگاران از عدم وجود دریاچه‌ی اورمیه‌ی روی نقشه‌ی ایران در پیش زمینه‌ی اسناد مالکیتی تک برگ جدید ابراز بی‌اطلاعی و خاطرنشان کرد: تاکنون به پیش زمینه‌ی این اسناد توجه‌ای نکردم، از اصحاب رسانه برای تیزبینی در این رابطه تشکر می‌کنم و قول می‌دهم در اسرع وقت برای اصلاح این موضوع اقدامات لازم شود.

 sebt ehval

درباره این مطلب نظر دهید