انتخاب زبان

آخرین اخبار

در طی 8 ماه اخیر تولید خودرو در ایران 45 درصد کاهش یافت

اویان نیوز: تولید خودرو در ۸ ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۵٫۴ درصد کاهش یافت.
به گزارش خبرنگار اقتصادی ، در ۸ ماه امسال ۶۰۶ هزار و ۳۷۱ دستگاه خودرو در کشور تولید شد که نسبت به ۸ ماه سال گذشته افت ۴۵٫۴ درصدی نشان می‌دهد.
همچنین تولید خودرو در آبان ماه با کاهش ۵۴٫۹ درصدی نسبت به آبان سال گذشته به ۷۱ هزار و ۷۳۲ دستگاه رسید.
در ۸ ماه امسال ۵۲۳ هزار و ۵۷۱ دستگاه خودروی سواری در کشور تولید شد که نسبت به ۸ ماه سال گذشته ۴۵٫۵ درصد افت را نشان می‌دهد.

در این مدت تولید وانت ۶۹ هزار و ۱۵۲ دستگاه بوده که نسبت به ۸ ماه سال ۹۰ حدود ۴۳٫۸ درصد کاهش داشته است.
تولید مینی‌بوس و میدل باس نیز در این مدت تنها ۱۳۲ دستگاه بوده که افت ۹۴٫۸ درصدی را در مقایسه با ۸ ماه سال گذشته تجربه کرده است.

در مورد اتوبوس و همچنین کامیونت،کامیون و کشنده نیز می‌توان به ترتیب به تولید ۶۶۵ و ۱۲ هزار و ۸۵۱ دستگاه از این محصولات طی ۸ ماه امسال اشاره کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۶۳٫۲ و ۴۲٫۶ درصد کاهش را نشان می‌دهد.
تولید ون، آمبولانس و ماشین آتش‌نشانی در ۸ ماه امسال کاملاً متوقف بوده است.

تولید انواع خودرو سواری نیز در آبان امسال نسبت به آبان سال گذشته با افت روبرو بوده است و در این ماه تنها ۶۰ هزار و ۴۷۰ دستگاه سواری در کشور تولید شد که نسبت به آبان سال گذشته ۵۶٫۳ درصد کاهش را نشان می‌دهد.
در ۸ ماه امسال تولید سواری توسط ایران خودرو با افت ۴۵٫۱ درصدی به ۲۳۴ هزار و ۵۱۸ دستگاه رسید. تولید سواری این شرکت در آبان ماه نیز ۲۲ هزار و ۷۳۰ دستگاه بود که نسبت به آبان ۹۰ افت ۶۴٫۷ درصدی را نشان می‌دهد.

تولید خودرو سواری سایپا نیز در ۸ ماه امسال ۱۴۱ هزار و ۲۳۸ دستگاه بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۱٫۷ درصد کاهش داشته است.
تولید سواری این گروه خودروسازی در آبان ماه نیز ۱۹ هزار و ۱۲۹ دستگاه بوده که افت ۵۲٫۸ درصدی را نسبت به آبان سال گذشته نشان می‌دهد.

در مورد تولید سواری پارس خودرو نیز می‌توان به عدد ۱۰۹ هزار و ۳۲۶ دستگاه در ۸ ماه امسال اشاره کرد که افت ۴۹٫۹ درصدی را نسبت به ۸ ماه سال گذشته داشته است.
تولید سواری این شرکت در آبان ماه ۱۲ هزار و ۲۷۷ دستگاه بود که نسبت به آبان سال گذشته ۵۹٫۱ درصد کاهش دارد.
در مورد وضعیت تولید خودروی جدید رانا در جدول آمار تولید خودروها نیز می‌توان به تولید هزار و ۸۰۲ دستگاه از این خودرو در آبان ماه اشاره کرد که مجموع تولید این محصول را در ۸ ماه امسال به ۳ هزار و ۴۷۷ دستگاه رسانده است.
خبرگزاری فارس

درباره این مطلب نظر دهید