انتخاب زبان

آخرین اخبار

دست راست مهدی کوخیان در اثر ضرب و شتم ماموران امنیتی سپاه شکست

mehdi kuxıyan

اویان نیوز: دست راست  مهدی کوخیان فعال مدنی آذربایجانی بر اثر ضرب و شتم ماموران امنیتی سپاه پاسداران  شکسته و کلیه های وی  به شدت آسیب دیده است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از گوناز تی وی، در پی بازداشت مهدی کوخیان فعال ملی – مدنی آذربایجانی ساکن ملکان ماموران اطلاعات سپاه پاسداران وی را بشدت تحت شکنجه قرار داده اند .باستناد این گزارش دست راست این فعال مدنی در اثر شکنجه ماموران اطلاعات سپاه پاسداران شکسته و کلیه های وی نیز  بشدت آسیب دیده اند. یادآور می شود شنبه ۴ خرداد ۹۲ مهدی کوخیان فعال ملی – مدنی آذربایجانی ساکن ملکان با ضرب و شتم ماموران امنیتی بازداشت شد. ماموران امنیتی با تفتیش منزل وسایل شخصی این فعال مدنی آذربایجانی منجمله لپ‌تاپ، کتاب‌ها و موبایل وی را با خود برده‌اند.

گفته می شود اطلاعات سپاه پاسداران در پی پرونده سازی برای این فعال ملی – مدنی آذربایجان می باشد ؛ ماموران امنیتی سپاه  این فعال آذربایجانی را تهدید نموده اند که  به ۵ الی ۶ سال زندان همراه با تبعید محکوم خواهد شد. ماموران امنیتی خانواده مهدی کوخیان را نیز تهدید به بازداشت نموده اند؛ بر همین اساس ماموران امنیتی گوشی تلفن همراه مادر و خواهر مهدی کوخیان را نیز ضبط نموده اند.

گفتنی است مهدی کوخیان روز چهارشنبه ۸ خرداد ۹۲ به زندان مراغه منتقل شده است .

لازم به ذکر است مهدی کوخیان در دی ماه سال گذشته به همراه دیگر فعال مدنی عباس ولی‌زاده (اوختای)، در شهرستان ملکان بازداشت و پس از چند ماه بازداشت موقت در ۲۶ فروردین ۹۲  به قید وثیقه ۴۰۰ میلیون ریالی از زندان مراغه آزاد شده بود. دادگاه انقلاب مراغه طی حکمی مهدی کوخیان را به یک سال و عباس ولی‌زاده را به تحمل ۸ سال حبس تعزیری محکوم کرده بود.

سابقه خبر در اویان نیوز:

مهدی کوخیان مجددا بازداشت شد

مهدی کوخیان از زندان مراغه آزاد شد.

اعتراض مهدی کوخیان و اوختای(عباس)ولیزاده با دوختن لبهای خود

انتقال مهدی کوخیان به حفاظت دادگستری مراغه

مهدی کوخیان اعتصاب غذا کرد

مهدی کوخیان و عباس ولی‌زاده به ۹ سال زندان محکوم شدند.

دادگاه مهدی کوخیان و عباس(اوختای)ولیزاده برگزار شد.

انتقال مهدی کوخیان و عباس (اوختای) ولیزاده به زندان مراغه

درباره این مطلب نظر دهید