انتخاب زبان

اخبار

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

دل شاعران روشن شد

دل شاعران روشن شد؛
استقبال خوب مردم زنجان از شب شعر «شهریمیز- شعریمیز»

اختصاصی اویان نیوز :شب شعر ترکی با عنوان «تورکجه شعر آخشامی، شهریمیز شعریمیز۱» در فرهنگسرای امام خمینی زنجان با استقبال گسترده مردم و اهالی فرهنگ و ادبیات همراه بود.

در این مراسم که روز پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۱، از ساعت ۱۶ الی ۱۸:۳۰ به همت انجمن ادبی اشراق و با کمک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زنجان برگزار گردید، شاعران مختلف شهر زنجان، به ارائه اشعار خویش پرداختند.
در میان برنامه نیز، یوسف تاور خواننده و سرپرست گروه موسیقی «آیلار» به ارائه قطعاتی از اشعار شاعران زنجان پرداخت. علاوه بر آن منوچهر نجفی، نوازنده ساز آذربایجانی «قوپوز» به تک نوازی و اجرای قطعه «یانیق کرم» پرداخت که با تشویق گسترده و مداوم حاضرین همراه شد.
در پایان این مراسم، از «مسعود احمدی» مترجم «حیدربابایا سلام» و «سهندیه» شهریار و «شهریارا مکتوب» بولوت قارا چورلو، «پرویز سودی» شاعر کتاب «سؤزوم یئره آغیر گلیر» و علی کریمی شاعر کتاب‌های «کؤلگه دووار پنجره‌لر» و «کسمه یولدور بو شهر» تجلیل به عمل آمد.
نکته جالب توجه این مراسم این بود که اداره ارشاد زنجان شعرهای شاعران را قبل از برنامه درخواست کرده و بخشی از اشعار را رد و یا سانسور کرده بود. همچنین این اداره اجازه اجرای موسیقی زنده را به برگزارکنندگان مراسم نداده بود. به همین دلیل «یوسف تاور» از روی برنامه ضبط شده و بدون حضور نوازندگان، به اجرای برنامه پرداخت.
لازم به ذکر است به دلیل عدم تخصیص بودجه کافی از سوی اداره ارشاد جهت برگزاری این مراسم؛ تبلیغات چندانی در سطح شهر صورت نگرفته بود اما استقبال چشمگیر مردم سبب شد تا سالن برگزاری مراسم مملو از جمعیت باشد.
پس از سال‌ها کم لطفی به شعر ترکی و شاعران در زنجان، بعد از سال ۸۳ این دومین شب شعری است که در زنجان برگزار می‌گردد. در حالی که فعالان فرهنگی زنجان به صورت مرتب درخواست برگزاری برنامه‌های مشابهی را دارند که معمولا از سوی اداره فرهنگ و ارشاد استان زنجان مخالفت به عمل می‌آید.
حضور شاعران جوان مرد و زن در میان شاعران باتجربه و پا به سن گذاشته از دیگر نکات جالب توجه شب شعر در زنجان بود.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ” اویان نیوز ” مجاز است.

serimiz

درباره این مطلب نظر دهید