انتخاب زبان

زنجان

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

دو طلا، دو نقره؛ حاصل تلاش کشتی‌گیران زنجانی در مسابقات جام تختی

40001

اویان نیوز: کشتی‌گیران مدال‌آور مسابقات بین‌المللی جام جهان پهلوان تختی، صبح امروز مورد استقبال مسئولان ورزشی استان قرار گرفتند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از خبرگزاری ایسنا، سه کشتی‌گیر مدال‌آور زنجانی اعزامی به رقابت‌های بین‌المللی جام جهان پهلوان تختی که موفق به کسب دو مدال طلا و دو نشان نقره از این مسابقات شده بودند، صبح امروز در محل مجموعه ورزشی انقلاب زنجان مورد استقبال جمعی از مسئولان ورزشی استان قرار گرفتند.

سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی کشتی جام جهان پهلوان تختی با حضور کشتی‌گیرانی از ۱۶ کشور جهان و به مدت دو روز در سالن ۱۲ هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد که در پایان این رقابت‌ها تیم ایران توانست عنوان قهرمانی را در بخش آزاد و فرنگی از آن خود کند که از مجموع مدال‌های کسب شده توسط کشتی‌گیران ایرانی، دو مدال طلا و دو نشان نقره سهم ورزشکاران زنجانی اعزامی به این رویداد بین‌المللی بود.

میثم نصیری و میثم حیدری، دو کشتی‌گیر زنجانی وزن ۶۵ کیلوگرم حاضر در سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی جام جهان پهلوان تختی (بخش آزاد) بودند که این دو ورزشکار بعد از پشت سر گذاشتن حریفان خود به مرحله نیمه‌نهایی راه یافتند. در این مرحله، میثم حیدری توانست آرتور بغداساریان از ارمنستان را مغلوب کرده و راهی دیدار پایانی شود. میثم نصیری نیز در دیدار نیمه‌نهایی موفق به شکست رضا عبدالله‌پور شد تا فینالی تمام‌زنجانی را در این رقابت‌ها شاهد باشیم.

دو کشتی‌گیر زنجانی راه یافته به دیدار پایانی وزن ۶۵ کیلوگرم در حالی به مصاف هم رفتند که در پایان این دیدار، میثم نصیری که تجربه بیشتری نسبت به همشهری خود به جهت حضور در میادین بزرگ داشت، توانست نتیجه را با حساب ۵ بر یک به سود خود خاتمه داده و مدال ارزشمند طلای جام تختی را از آن خود کند. میثم حیدری نیز با قبول شکست در برابر همشهری، خود عنوان نایب‌قهرمانی را به دست آورد تا صاحب گردن‌آویز نقره شود.

محمد نادری، سومین کشتی‌گیر زنجانی حاضر در این دوره از رقابت‌ها بود که در وزن ۷۰ کیلوگرم در برابر حریفان خود به روی تشک رفت. این ملی‌پوش زنجانی بعد از حضور در مرحله نیمه‌نهایی، علی‌اصغر جبلی را از پیش رو برداشت تا در دیدار پایانی مقابل سعید داداش‌پور صف‌آرایی کند. فینال وزن ۷۰ کیلوگرم کشتی آزاد سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی جام جهان پهلوان تختی از جذابیت خاصی برخوردار بود و کشتی‌گیر زنجانی توانست حریف خود را با حساب ۴ بر صفر از پیش رو برداشته و دومین مدال خوش‌رنگ طلا را برای ورزش زنجان به ارمغان بیاورد.

این ورزشکار علاوه بر کسب مدال طلای بخش آزاد، در کشتی پهلوانی نیز حضور داشت و خوش درخشید. در کشتی پهلوانی که با حضور ۳۰ کشتی‌گیر از ۱۳ کشور و طی پنج دوره و با انجام ۳۹ کشتی به اتمام رسید، محمد نادری در وزن ۷۰ کیلوگرم توانست در مرحله نیمه‌نهایی، حریف خود یعنی امید خدمتی را ضربه فنی کرده و راهی دیدار پایانی شود. وی علی‌رغم تلاشی که داشت، با حساب ۶ بر ۴ مغلوب حمید الهیان شد تا رنگ دومین مدال این ورزشکار، نقره شود.

درباره این مطلب نظر دهید