انتخاب زبان

دریاچه اورمیه

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

دیدار جمعی از فعالان آذربایجانی با اعضای حزب فولک(مردم) سوئد

sued1

اویان نیوز: جمعی از فعالان آذربایجانی با اعضای حزب فولک(مردم) سوئد دیدار کردند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از آذوح، روز ۱آبان۹۲ جمعی از فعالان سیاسی آذربایجانی با حضور در جلسه ی حزب فولک سوئد در شهر گوتنبورگ به تشریح آخرین وضعیت دریاچه ی اورمیه پرداختند.

در این جلسه‌ی ۲ ساعته فعالان آذربایجانی ضمن پخش اسلاید و فیلم در ارتباط با تاریخ آذربایجان جنوبی و حرکت ملی آذربایجان با تقدیم بروشور و جزوات حاضران را با فاجعه ی خشک شدن دریاچه اورمیه آشنا ساختند.

بر اساس این گزارش فعالان آذربایجانی در پاسخ به اعضای این حزب در مورد چرایی بروز این فاجعه زیست محیطی دلایلی همچون : “کوچاندن اجباری ساکنان آذربایجان به مناطق دیگر ایران و حذف تدریجی آذربایجان جنوبی از نقشه ها، استفاده ی گسترده و برنامه ریزی شده از نمک و آب دریاچه برای مصارف صنعتی خطرناک به ویژه در پروژه های اتمی و…، نابودی سرزمین آذربایجان با سیاست “زمین سوخته” و تقدیم بخش غربی آذربایجان به غیرآذربایجانیان” را عنوان نموده اند.

در پایان این جلسه اعضای حزب سوئدی با اشاره به حضور نمایندگانشان در دولت سوئد تاکید داشتند در مورد وضعیت دریاچه اورمیه اطلاع رسانی گسترده ای را آغاز کرده و از نفوذشان در رسانه های تصویری و شنیداری سوئد بهره خواهند برد.

در این جلسه محمود بیلگین(سخنگوی حزب دموکرات آذربایجان جنوبی- گادپ)، امیر مردانی(سخنگوی جنبش دانشجویی آذربایجان- آذوح) و آیدا کریملی فعال سیاسی آذربایجانی حضور داشتند.

ayda

درباره این مطلب نظر دهید