انتخاب زبان

آخرین اخبار

رئیس شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه: افزایش بی رویه مالیات ها، چراغ سبز به سرمایه گذاران نیست

اویان

اویان نیوز: به گفته رئیس شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه افزایش بی رویه سهم مالیات آذربایجان شرقی به هیچ وجه به عنوان چراغ سبز برای سرمایه گذاران تلقی نمی شود و با ادامه این روند شاهد فرار سرمایه ها و افرایش مهاجرت نیروی های متخصص و کار خواهیم بود.

به گزارش اویان نیوز به نقل از نصر، رضا کامی با انتقاد از افزایش ۱۳.۹ درصدی سهم مالیاتی آذربایجان شرقی در لایحه پیشنهادی بودجه ۹۶، گفت: بحث اخذ مالیات و عوارض جزو شرایطی است که سرمایه گذاران در تصمیم گیری برای انجام سرمایه گذاری در یک منطقه در نظر می گیرند، زمانی که یک سرمایه گذار می بیند در یک منطقه خاص نسبت اخذ مالیات به دیگر مناطق کشور بالاتر است، مسلماً در آنجا سرمایه گذاری انجام نخواهد داد.

وی تاکید کرد: در نتیجه افزایش سهم استان ها از درآمد مالیاتی دولت باید در سطح کشور به صورت معقول و متوازن در نظر گرفته شود.

کامی خاطرنشان کرد: زمانی که متوسط افزایش سهم مالیاتی استان های کشور در لایحه بودجه پیشنهادی دولت ۹.۶ درصد است، بر چه اساسی باید افزایش سهم مالیاتی آذربایجان شرقی ۱۳.۹ درصد در نظر گرفته شود؟

این عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز به نقش تاثیرگذار نمایندگان مجلس در اصلاح این روند اشاره کرد و گفت: حتما باید نمایندگان مجلس بیشتر و محکم تر به این مسئله ورود پیدا کنند تا پیشنهاد دولت در لایحه بودجه تعدیل شود.

کامی تصریح کرد: افزایش بی رویه سهم مالیات آذربایجان شرقی به هیچ وجه به عنوان چراغ سبز برای سرمایه گذاران تلقی نمی شود و با ادامه این روند شاهد فرار سرمایه ها و افرایش مهاجرت نیروی های متخصص و کار خواهیم بود.

سابقه خبر در اویان نیوز:

ساعی: نگرانی مردم آذربایجان‌شرقی از افزایش غیرمنصفانه مالیات به حق است

خدادادی: افزایش رشد مالیات در آذربایجان شرقی نگران کننده است

سوء سیاست‌گذاری مسؤولان استانی دلیل اصلی افزایش مالیات در آذربایجان‌شرقی است

فرار سرمایه و افزایش مهاجرت در آذربایجان شرقی با افزایش ۱۳.۹ درصدی مالیات

نماینده تبریز: کاهش ۱۸,۵درصدی اعتبارات استان با افزایش سهم مالیات آذربایجان شرقی همخوانی ندارد

انتقاد پزشکیان از افزایش بی‌رویه سهم مالیات آذربایجان‌شرقی در بودجه ٩۶

 

درباره این مطلب نظر دهید