انتخاب زبان

آذربایجان غربی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

راهپیمائی ضد تروریستی دانشجویان دانشگاه اورمیه

urmu-eylem (10)

اختصاصی اویان نیوز: صبح امروز دهها تن از دانشجویان دانشگاه اورمیه راهپیمائی ضد تروریسم برگزار کردند.

بنا به اطلاع اویان نیوز یکشنبه۲۰مهر۹۳ دهها تن از دانشجویان دانشگاه اورمیه راهپیمائی بر ضد گروه های داعش، پ ک.ک، پژاک در حمایت از مردم آسیب دیده آمرلی، کرکوک، تلعفر و عین العرب(کوبانی) برگزار کردند.

در این راهپیمائی ضد تروریستی شعارهای PKK Kahr olsun، اؤلوم اولسون تئرویسته، مرگ بر تروریست، یاشاسین کرکوک، یاشاسین آمرلی، مرگ بر داعش، مرگ بر پ ک.ک، مرگ بر پژاک سر دادند.

در خاتمه این راهپیمائی ضد تروریسم بیانیه ای در محکومیت جنایات گروه های تروریستی در منطقه از سوی دانشجویان دانشگاه اورمیه قرائت شد.

در قسمت های از این بیانیه آمده است:

” جنایات اخیر گروهک تکفیری- تروریستی داعش در منطقه و خصوصا شهر های تلعفر و کوبانی عین العرب و سایر مناطق عراق و سوریه، جنایات دامنه دار طالبان در افغانستان و پاکستان، جنایات سبعانه گروهک های تروریستی پژاک و پ ک ک در ترکیه، ایران و عراق و موارد دیگر دسیسه های این ابر قدرت هاست.

ما دانشجویان دانشگاه اورمیه، فارغ از قومیت، مذهب و هر گونه جهت گیری های سیاسی، جنایات گروهک های تروریستی را در منطقه محکوم کرده و حمایت کامل خود را از مردم مظلومی که قربانی جنایات این گروهک ها شده اند اعلام می داریم و توجه دقیق و هر چه بیشتر ملت های منطقه و خصوصا دانشگاهیان را به ابعاد مختلف رویداد های منطقه خواستاریم.”

پیشتر نیز روز ۳۱خرداد۹۳ گروهی از دانشجویان دانشگاه تبریز با تجمع مقابل ساختمان امور دانشجویی دانشگاه تبریز اقدامات صورت گرفته از سوی گروه «داعش» را محکوم کرده بودند؛ «نه به داعش»، « منطقه عاری از خشونت می خواهیم»، «تروریسته یوخ» از جمله شعارهای تجمع کنندگان دانشگاه تبریز بود.

گروه های مسلح پ ک.ک و پژاک از سوی کشورهای اروپائی و آمریکا در لیست گروه های تروریستی قرار دارند.

شمار کشته شدگان در جریان درگیریهای مسلحانه بین نیروهای دولتی ترکیه با اعضای گروه مسلح پ.ک.ک تاکنون حدود ۴۰ هزار نفر برآورد شده است.

آماری از شمار کشته شدگان از سوی گروه مسلح پژاک در غرب آذربایجان ارایه نشده است.

سابقه خبر در اویان نیوز:

اورمیه: مانور نیروی انتظامی با شعارهای ضد تروریستی پایان یافت

دانشجویان دانشگاه تبریز «جنایات داعش» را محکوم کردند

urmu-eylem (2) urmu-eylem (3) urmu-eylem (4) urmu-eylem (5) urmu-eylem (6) urmu-eylem (7) urmu-eylem (8) urmu-eylem (9) urmu-eylem (10) urmu-eylem

نظر برای این مطلب داده شده است ۲

  1. اورمویا عشق اولسون

درباره این مطلب نظر دهید