انتخاب زبان

آخرین اخبار

راه ارتباطی 200 روستا در آذربایجان شرقی و 46 روستا دراستان زنجان مسدود مانده است

yol - qar

اویان نیوز : راه ارتباطی ۲۰۰ روستا در استان آذربایجان شرقی و ۴۶ روستا دراستان زنجان همچنان مسدود مانده است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، رئیس اداره مدیریت بحران راه و شهرسازی آذربایجان شرقی گفت : هم اکنون راه ۲۰۰ روستا در استان مسدود مانده است که با تلاش همکاران راهداری در استان، این تعداد نیز در حال بازگشایی است.

علی هوشیار اظهار داشت : ماموران راهداری از چندین روز گذشته در حال تلاش برای بازگشایی راه های روستایی هستند اما به دلیل کولاک بالا راه های باز شده دوباره مسدود می شوند.

وی ادامه داد : این روستا ها بیشتر در شهر های اهر ، چاراویماق، هشترود ، ورزقان ، میانه و کلیبر قرار دارند.

هوشیار با بیان اینکه هم اکنون در گردنه سامبوران کولاک وجود دارد ، گفت : در صورتی که کولاک در برخی شهر ها ادامه داشته باشد باز هم شاهد مسدود شدن تعداد بیشتری از روستاها خواهیم بود.

راه ارتباطی ۴۶ روستای استان زنجان همچنان مسدود است

مسئول مرکز مدیریت راه های استان زنجان گفت: راه ارتباطی ۴۶ روستای این استان به دلیل بارش برف شدید و کولاک چند روز اخیر و به رغم بازگشایی به دلیل تداوم بارش ها همچنان مسدود هستند.

مسعود خوشکام  افزود: از این تعداد راه روستایی مسدود شده بر اثر برف وکولاک، ۲۰ محور در حوزه ماهنشان و  ۲۶ نیز در سایر حوزه های استحفاظی اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان قرار دارند.

وی ادامه داد: بسیاری از این محورهای ارتباطی به ویژه در حوزه استحفاظی ماهنشان پس از چند بار بازگشایی مجددا بر اثر وقوع کولاک های موضعی مسدود شده اند ولی با این وجود، راهداران پرتلاش و زحمتکش این اداره کل، از هیچ کوششی برای باز نگه داشتن مسیرها دریغ نمی کنند.

خوشکام افزود: رانندگانی که قصد تردد از محورهای مواصلاتی این استان را دارند حتما باید خودروهای خود را به زنجیر چرخ، وسایل گرم کننده زمستانی مجهز کرده و از سالم بودن وسیله نقلیه خود نیز مطمئن شوند.

درباره این مطلب نظر دهید