انتخاب زبان

آخرین اخبار

رحیم زارعی، فعال مدنی در تبریز بازداشت شد

rahim zareii

 اویان نیوز: ظهر یکشنبه رحیم زارعی فعال مدنی آذربایجانی در محل کار خود واقع در جاده تبریز-خسرو شاه از سوی ماموران امنیتی بازداشت شد.

بنا به اطلاع اویان نیوز، یکشنبه ۶تیر۹۵ ماموران امنیتی وابسته به اداره اطلاعات تبریز با حضور در محل کار رحیم زارعی فعال مدنی اهل تبریز، وی را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

به گفته نزدیکان این فعال، علی رغم درخواست حکم ورود به محل و بازداشت، ماموران امنیتی با توسل به زور وارد گلخانه محل کار وی شده و برای متفرق کردن سگ های نگهبان حاضر در محل از شلیک گلوله سلاح کمری استفاده کرده‌اند.

دو هفته پیش نیز خانه پدری رحیم زارعی در تبریز مورد بازرسی و تفتیش ماموران امنیتی قرار گرفته و وسایل شخصی او از جمله رایانه شخصی، یادداشت‌ها و تلفن همراه وی ضبط شده بود.

در روزهای اخیر ماموران امنیتی بارها خواستار مراجعه این فعال آذربایجانی به ستاد خبری اداره اطلاعات تبریز واقع در ساختمان زندان مرکزی تبریز شده بودند که وی درخواست ارائه حکم قانونی از مرجع قضایی کرده و از مراجعه به اداره مذکور امتناع کرده بود.

تماس‌های تلفنی مشابهی از طرف نهادهای امنیتی در شهرهای مختلف آذربایجان مسبوق به سابقه است و به عنوان ابزار فشاری بر فعالان مدنی استفاده می شود.

درباره این مطلب نظر دهید