انتخاب زبان

آخرین اخبار

رد درخواست اعاده دادرسی 5 فعال آذربایجانی

5 feal

اویان نیوز: دیوان عالی کشور با درخواست اعاده دادرسی ۵ فعال آذربایجانی حاضر در زندان رجایی شهر کرج مخالفت نمود.

به گزارش اویان نیوز به نقل از هراز، درخواست اعاده دادرسی آیت مهرعلی بیگلو، محمود فضلی، بهبود قلی زاده، لطیف حسنی و شهرام رادمهر که از سوی وکلای ایشان به دیوان عالی کشور تحویل شده بود از سوی مسئولان دیوان عالی رد شده است.

روز ۹اردیبهشت۹۲ قاضی باقرپور، رئیس شعبه‌ی سوم دادگاه انقلاب تبریز، محمود فضلی، شهرام رادمهر، آیت(یوروش) مهرعلی بیگلو، لطیف حسنی و بهبود قلیزاده را به اتهام تشکیل گروه غیرقانونی به ۸ سال حبس تعزیری و به اتهام تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به ۱ سال حبس تعزیری و مجموعاً هرکدام به ۹ سال حبس تعزیری محکوم نموده بود.

این حکم توسط قاضی ایمانی رئیس شعبه ۶ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی تایید گردید. تایید این حکم از سوی شعبه ۶ دادگاه تجدید نظر استان ، روز یکشنبه ۲۶خرداد۹۲ در زندان تبریز به ایشان ابلاغ شده بود.

روز ۲۲خرداد۹۲ سازمان عفو بین‌الملل با انتشار بیانیه‌ای با اشاره به حکم ۹ سال حبس فعالان آذربایجانی نگرانی خود را از افزایش سرکوب مخالفان، معترضان و کنشگران سیاسی، صنفی و اجتماعی و فعالان ملی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری در ایران، اعلام کرده بود.

این ۵ فعال آذربایجانی در اعتراض به حکم  ۹ سال حبس تعزیری خود از روز ۲۲تیر۹۲ دست به اعتصاب غذا زدند که در جریان آن مسئولان زندان تبریز ایشان را به زندان رجایی شهر منتقل نمودند.

سوابق خبر در اویان نیوز :

اعتصاب سکوت سه روزه لطیف حسنی در زندان رجایی شهر

ایران: فعالان حقوق آذربایجانیان را آزاد کنید

۵ فعال آذربایجانی به اعتصاب غذای خود پایان دادند

آنکارا : برگزاری تجمع اعتراضی / فنلاند: کمپین امضا برای فعالین در بند آذربایجانی

سوابق خبری از دی ۹۱ تا شهریور ۹۲

درباره این مطلب نظر دهید