انتخاب زبان

آخرین اخبار

رسول ایرجی در مزار ستارخان بازداشت شد

xiraji-jpg-pagespeed-ic-iupxqp14bu

اویان نیوز: رسول ایرجی عصر روز سه‌شنبه ۲۵ آبان۹۵ همزمان با یکصد و دومین سالگرد درگذشت ستارخان سردار ملی مشروطه‌خواهی در ایران، توسط نیروهای امنیتی در شهر ری بازداشت و به مکان نامعلومی انتقال یافت .

بنا به اطلاع اویان نیوز، این بازداشت در حالی صورت میگیرد که در روزهای اخیر نیروهای امنیتی ضمن تماس و تهدید فعالین مدنی تُرک ساکن تهران ، آنها را از حضور بر سر مزار ستارخان منع کرده بودند .

به گفته فعالین مدنی حاضر در مزار  سردار ملی ، هنگام فاتحه و نثار گل ، چندین نوبت درگیری لفظی بین فعالین و نیروهای امنیتی صورت گرفت که نهایتا به پراکنده شدن فعالین مدنی آذربایجانی منجر گردید .

رسول ایرجی فعال مدنی آذربایجانی اهل خوی و ساکن تهران است که قبل از این در سال ۹۴ و در اولین روز بازگشایی مدارس در ایران به جهت اعتراض به عدم آموزش زبان و ادبیات ترکی برای دانش آموزان تُرک در ایران ، به همراه چند تن از فعالین دیگر خویی بازداشت و مورد ضرب و شتم نیروهای امنیتی قرار گرفته بود .

ایرجی بعدها در این پرونده وبه اتهام تبلیغ علیه نظام در دادگاه انقلاب خوی محاکمه و به تحمل سه ماه حبس تعزیری محکوم شد که پس از اعتراض وی، پرونده به دادگاه تجدید نظر ارسال شده است.

درباره این مطلب نظر دهید