انتخاب زبان

آخرین اخبار

رسول رضوی به اعتصاب غذای خود پایان داد

%d8%b1%d8%b3%d9%88%d9%84

اویان نیوز: رسول رضوی در ۴۴‌مین روز با نگارش نامه‌ای از ندامتگاه مرکزی کرج، با اشاره بر وعده مساعد مسئولین قضایی، به اعتصاب غذای خود پایان داد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از هرانا، رسول رضوی زندانی سیاسی آذربایجانی که در پی اعتصاب غذا به ندامتگاه کرج تبعید شده بود روز سه‌شنبه ۲۵ آبان۹۵ به اعتصاب غذای خود پایان داد.
این فعال مدنی در متن نامه خود چنین نوشته است: “من خود و جانم را برای وطنم میدانم و برای خودم هیچ درخواست و منفعتی ندارم . به وسیله این نوشته دست تمامی کسانی که به خاطر من اذیت شده اند را می بوسم و بنا به درخواست دوستان و مسئولین قضایی و جناب نادر قاضی پور به امید رسیدگی به درخواست های اینجانب و به خاطر منافع آذربابجان به اعتصاب غذای خود پایان می دهم.”

رسول رضوی از روز ۱۲مهر۹۵ در اعتراض به «احکام صادره دادگاه انقلاب و فشار نیروهای امنیتی در خصوص روند پرونده اش» دست به اعتصاب غذای زده بود.

سازمان عفو بین‌‌الملل در حمایت از رسول رضوی و مرتضی مرادپور و چند زندانی عقیدتی دیگر در اعتصاب غذا در ایران فراخوان داد و خواستار نوشتن نامه از طرق مختلف به مقامات ایران با خواست «آزادی فوری و بی قیدوشرط» ایشان شده بود.

سازمان عفو بین‌الملل با بیان این‌که «هشت زندانی عقیدتی شامل مدفعان حقوق بشر، فعالین، هنرمندان و معلمان»، در اعتراض به زندانی بودن‌شان دست به اعتصاب غذا زده‌اند، تاکید کرد: “سلامت این زندانیان با سرعت رو به وخامت می‌رود.”

این سازمان با ارائه جزئیات پرونده و وضعیت این هشت زندانی، از کلیه فعالین خواست با پیوستن به آنان، خواهان آزادی فوری و بدون قیدوشرط زندانیان شوند.

این فراخوان از فعالین می‌خواهد با نوشتن نامه از طریق ایمیل، فکس، پیام توئیتر و پست خطاب به مقامات ایران شامل آیت‌الله خامنه‌ای و حسن روحانی، از طریق ارسال به سفارت‌های ایران یا نماینده دائم ایران در سازمان ملل، خواستار آزادی بدون قیدوشرط و فوری هشت زندانی در اعتصاب غذا شوند.

همچنین مرتضی مرادپور که از روز ۴آبان۹۵ در اعتراض به «عدم اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی در پرونده خود و ممانعت از آزادیش» در اعتصاب غذا بسر می برد به همراه رسول رضوی تبعید و در حال حاضر در ندامتگاه کرج نگهداری میشود.

بنا به گفته نزدیکان این فعالین، دو زندانی آذربایجانی محبوس در ندامتگاه کرج از حق ملاقات و تماس تلفنی منع شده اند و در اتاقک کوچکی بدون امکانات ضروری بهداشتی نگهداری میشوند.

سابقه خبر در اویان نیوز:

فراخوان عفو بین الملل برای حمایت و آزادی زندانیان در اعتصاب غذا

نگهداری «رسول رضوی» و «مرتضی مرادپور» در ندامتگاه کرج و ممانعت از برقراری هرگونه تماس با خانواده

رسول رضوی و مرتضی مرادپور به زندان رجایی شهر منتقل شده اند

عدم رسیدگی به شکایت مرتضی مرادپور و حسین علی‌محمدی از سوی مسئولان زندان

رسول رضوی و مرتضی مرادپور به مکان نامعلومی منتقل شدند

اعتصاب غذای حسین علی‌محمدی و انتقال به بند عمومی زندان تبریز

تهدید به مرگ «حسین علی‌محمدی» و «مرتضی مرادپور» برای ممانعت از شکایت

فوری: ضرب و شتم زندانیان سیاسی، شکستگی سر حسین علی‌محمدی و بیهوشی مرتضی مرادپور

۲۹ روز اعتصاب غذا، انتقال رسول رضوی به بند بهداری در پی ضعف شدید جسمانی

وضعیت بد جسمی رسول رضوی در شانزدهمین روز اعتصاب غذا

اعتصاب غذای رسول رضوی در زندان تبریز

درباره این مطلب نظر دهید