انتخاب زبان

اردبیل

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

اردبیل: رشد 21 درصدی مرگ ناشی از مسمومیت

426604_538

اویان نیوز: به گفته مدیرکل پزشکی قانونی استان اردبیل مهمترین عامل مرگ ناشی از مسمومیت، قرص برنج بوده که ۲۴ نفر را به کام مرگ کشانده است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان اردبیل، دکتر ولیزاده گفت: طی سال ۹۳، ۵۷ نفر به دلیل مسمومیت در استان اردبیل جان خود را از دست دادند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد ۲۱ در صدی را نشان می دهد. مهمترین عامل مرگ ناشی از مسمومیت، قرص برنج بوده که ۲۴ نفر را به کام مرگ کشانده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان اردبیل با ذکر این خبر افزود: بعد از قرص برنج یا فسفید روی، مهمتری عوامل مرگ ناشی از مسمومیت، به ترتیب مسمومیت با گاز منوکسید کربن، مسمومیت دارویی، سموم دفع آفات نباتی و الکل بوده است.

 وی تعداد مرگ ناشی از گاز منوکسید کربن «گاز گرفتگی»  را در سال ۹۳، ۱۴ نفر اعلام نموده افزود که این تعداد در مقایسه با ۹ نفر سال ۹۲ افزایش ۵۶ درصدی را نشان می دهد.

وی همچنین آمار فوتیهای ناشی از سو مصرف مواد مخدر را در استان ۳۸ نفر اعلام نموده و ادامه داد: این تعداد فوتی در مقایسه با ۲۲ نفر سال ۹۲ افزایش ۷۳ درصدی نشان می دهد که عمدتا مردان بوده اند.

 

 

درباره این مطلب نظر دهید