انتخاب زبان

اردبیل

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

رعب و وحشت اهالی مشگین شهر را فرا گرفت

xiyav

اختصاصی اویان نیوز: در اثر انتشار عاملی نامشخص اهالی ۳ روستا در مشگین شهر دچار مسمومیت شده اند که از این بین حال دست کم ۳ نفر از ایشان وخیم گزارش می شود.

به گزارش خبرنگار اویان نیوز، پس از گذشت ۱ روز از مسمومیت اهالی ۳ روستای هییاق، احمد آباد و مزرعه خلف مشگین شهر تاکنون منبع این آلودگی مشخص نشده و شایعات مختلفی درباره علت این اتفاق در بین ساکنان این منطقه گفته می شود.

گفته می شود قریب به اتفاق اهالی این ۳ روستا به سوزش چشم و سردرد مبتلا شده اند.

نارضایتی مردم از نحوه کمک رسانی

به گزارش خبرنگار اویان نیوز، در ساعات اولیه این اتفاق ستاد بحران مشگین شهر از ارسال آمبولانس به این روستاها ناتوان ماند. آمبولانس هایی از شهر اهر، اردبیل و نیر برای کمک به مصدومان به منطقه اعزام گردیده است.

فرماندار مشگین شهر با اشاره به “گله مندی” بسیاری از مردم در زمان وقوع حادثه را “امری طبیعی” عنوان  و اظهار کرده است : باید تمامی ارگان‌ها همیشه خود را برای مقابله با چنین اتفاقات ناگهانی آماده کنند.

روز گذشته پس از چند ساعت از وقوع این حادثه گزارشاتی از تجمع عده ای در مقابل فرمانداری مشگین شهر مخابره گردید.

وخامت حال دست کم سه نفر در اثر مسمومیت مشکوک

به گزارش خبرنگار اویان نیوز، از حوالی ساعت ۲۳ روز دوشنبه ۲دی۹۲ انتشار عاملی نامشخص در هوا، ساکنان ۳ روستای احمد آباد،هییاق و مزرعه خلف در ۵ کیلومتری مشگین شهر را دچار مسمومیت کرده و ده ها تن از اهالی این روستاها به بیمارستان شهر مشگین شهر منتقل شده اند.

بر اساس این گزارش از میان مسموم شدگان دست کم حال ۳ نفر وخیم گزارش می شود. این افراد در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده اند.

به گفته برخی منابع به دلیل کمبود امکانات درمانی در مشگین شهر تعدادی از مسمومان به اردبیل انتقال یافته اند.

تاکنون این مسمومیت تلفات جانی در پی نداشته است.

رواج شایعه در خصوص علت مسمومیت

از جمله شایعاتی که در خصوص این واقعه در بین اهالی رواج یافته می توان به نشت مواد شیمیایی، اثرات نیروگاه زمین گرمایی، کلر آب اشاره کرد.

به گزارش ساوالان خبر، در مورد این حادثه سوالات زیادی در ذهن مردم وجود دارد که منشأ این آلودگی کجاست؟ آیا این آلودگی خطر مسمومیت دوباره دارد؟ آیا این رویداد مسریست؟ برای مقابله با این مسمومیت چکار باید کرد؟ آیا شایعه نشت مواد شیمیایی از نیروگاه زمین گرمایی صحت دارد؟ آیا این مسمویت عوارضی نیز خواهد داشت؟

فرماندار مشگین شهر در این خصوص که احتمالات زیادی وجود دارد گفت: طبق بررسی هایی که تاکنون به عمل آمده هیچ گونه منشاً مشکوکی پیدا نشده است اما عوامل مربوطه همچنان به دنبال منشأ این رویداد هستند و در این راستا از نیروهای تخصصی و حرفه ای استان نیز برای پیگری این امر دعوت شده تا علت حادثه مشخص شود تا نگرانی شهروندان نیز کاهش یابد.

حمید عباداللهی فرماندار مشکین شهر در خصوص این مسمومیت گفت: علت این حادثه تاکنون مشخص نشده و تیم هایی از جمعیت هلال احمر و بهداشت و درمان شهرستان هم اکنون در حال جستجو برای یافتن منبع و منشأ این آلودگی هستند که در صورت عدم موفقیت برای یافتن منشأ آن تیم های تخصصی و حرفه ای از استان برای یافتن علت و منشأ آن به این شهرستان اعزام می شوند.

علی اسلامی مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل نیز در این خصوص گفت : نوع ماده ای که منجر به مسمومیت و ایجاد مشکل های جسمانی برای تعدادی از روستاییان مشگین شهری شده هنوز مشخص نشده و متخصصان سم شناسی درحال بررسی موضوع می باشند.

علی اسلامی یادآوری کرد که متخصصان سم شناسی و دانشگاه علوم پزشکی درحال انجام آزمایش و بررسی های لازم روی این بیماران می باشند تا نوع ماده ای را که سبب ایجاد این ناراحتی های جسمانی در افراد حاضر در محل شده است شناسایی کنند.

انتشار بوی شبیه وایتکس در هوا

علی اسلامی در سخنان امروز خود عنوان نموده است: شواهد نشان می دهند این گاز در زمان محدودی در این محدوده منتشر شده و بررسی های ظاهری حاکی از آن بودند که هنگام حضور کارشناسان اکیپ های ذیربط هیچ موردی از آلودگی در منطقه وجود ندارد.

یکی از مصدومان مسمومیت شب گذشته در روستای مزرعه خلف در گفتگو با خبرنگار اویان نیوز اظهار داشت : شب گذشته در خانه نشسته بودیم که بوی شبیه وایتکس به مشام رسید وقتی درب خانه را باز کردیم همه بیهوش شدیم.

یکی از روستائیان آسیب دیده در این حادثه به خبرنگار اویان نیوز گفت: یک شئی دودزای نامشخص در فاصله بین روستا و جاده  در هوا بود که پس از مدت کوتاهی از مشاهده این شئی از هوش رفتم.

عامل این مسمومیت باعث ایجاد نوعی حالت مسمومیت و سوزش سینه و چشم و سردرد می گردد.( عکس از اینترنت)

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع “اویان نیوز” مجاز است.

 

سابقه خبر در اویان نیوز:

مشگین شهر : وخامت حال دست کم سه نفر در اثر مسمومیت مشکوک

مشگین شهر : عاملی نامعلوم بیش از ۲۰۰ تن را راهی بیمارستان کرد / فضای امنیتی در منطقه

درباره این مطلب نظر دهید