انتخاب زبان

سیاسی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

روابط عمومی سپاه: تفنگداران آمريكایی آزاد شدند

An undated picture released by Iran's Revolutionary Guards website shows American sailors sitting in a unknown place in Iran

اویان نیوز: روابط عمومی کل سپاه در اطلاعیه‌ای از رها سازی تفنگداران دستگیر شده امریکایی در آب‌های بین المللی خبر داد.

به گزارش اویان نیوز، در بخشی از این اطلاعیه آمده است: «در پی ورود غیر قانونی و غیر مجاز دو فروند شناور رزمی امریکایی به آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس و در حوالی جزیزه فارسی در عصر روز گذشته (سه‌شنبه مورخ ۹۴/۱۰/۲۲ ) این شناورها پس از تمکین اخطار شناورهای رزمی نیروی دریایی سپاه متوقف و سرنشینان آن که ۹ تفنگدار مرد و یک تفنگدار زن بودند، دستگیر شدند».

در ادامه این اطلاعیه با بیان اینکه «در شناورهای امریکایی‌ سلاح‌های سبک و نیمه سنگین وجود داشته است» تصریح شده است: «پس از انتقال و استقرار تفنگداران دستگیر شده در محل پایگاه نیروی دریایی سپاه، بررسی‌های لازم پیرامون چرایی و چگونگی ورود غیر قانونی آنان آغاز گردید و همزمان مقامات سیاسی امریکا در تماس‌های مکرر با مقامات سیاسی کشورمان با غیر عمدی خواندن اقدام شناورهای رزمی خود، آزادی تفنگداران امریکایی را در خواست کردند».

این اطلاعیه افزوده است: «پس از بررسی‌های فنی و عملیاتی در تعامل با مراجع ذیصلاح سیاسی و امنیت ملی کشور و مشخص شدن سهوی و غیر عمدی بودن ورود شناورهای رزمی امریکا به آب‌های جمهوری اسلامی ایران و عذر خواهی آنها؛ تصمیم به رها سازی آنان گرفته شد».

این اطلاعیه با تأکید بر اینکه «امریکایی‌ها متعهد شدند که دچار اشتباهات مجدد نشوند« آورده است: «تفنگداران دریایی دستگیر شده لحظاتی قبل با نظارت شناورهای رزمی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آب‌های بین المللی رها شدند».

وزارت دفاع ایالات متحده روز سه شنبه اعلام کرد که دو قایق متعلق به نیروی دریایی آمریکا توسط نیروهای ایرانی در آب های خلیج فارس توقیف شدند.

سابقه خبر در اویان نیوز:

پنتاگون: ایران دو قایق ارتش آمریکا را در خلیج فارس توقیف کرد

درباره این مطلب نظر دهید