انتخاب زبان

آذربایجان شرقی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

روند بازسازی «مقبره الشعراء» تاسف‌بار و غیرقابل قبول است

14

اویان نیوز: شهردار تبریز با اسف بار و غیر قابل قبول دانستن وضعیت مجموعه تاریخی فرهنگی مقبره الشعراء خواستار تعیین تکلیف این مجموعه و تسریع در روند اجرای پروژه بهسازی این مجموعه شد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از خبرگزاری کار ایران – ایلنا – صادق نجفی با انتقاد از بی‌توجهی متولیان بازسازی و بهسازی حریم مجموعه مقبره الشعراء تبریز افزود: متأسفانه روند احیاء، ساماندهی و بازسازی مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی مقبره الشعراء به عنوان یکی از بی‌نظیر‌ترین جاذبه‌های تاریخی و گردشگری ایران و آذربایجان کند و غیرقابل قبول است و طولانی شدن آن در طول سال‌های اخیر به یکی از موانع گردشگری و در کنار آن زمینه ساز نارضایتی عموم شهروندان و اهالی فرهنگ و هنر تبدیل شده است.

شهردار تبریز با تأکید بر لزوم احساس مسوولیت بیشتر متولیان اجرای این پروژه افزود: متأسفانه بسیاری از گردشگران و میهمانان ورودی به تبریز در مواجهه با وضعیت موجود مجموعه مقبره الشعراء، قصور اصلی را متوجه شهرداری می‌دانند در حالی که مدیریت شهری هیچ مسوولیتی در قابل مراحل بهسازی آن ندارد و مشکل از جای دیگر است.

نجفی در عین حال از تصمیم خود برای تشکیل نشستی مشترک با حضور مسوولان ادارات فرهنگ و ارشاد، اوقاف، میراث فرهنگی و شهرداری تبریز برای بررسی موانع و دلایل تأخیر در اتمام طرح مقبره الشعراء در آینده‌ای نزدیک خبر داد و افزود: هماهنگی‌های لازم برای تشکیل این نشست مشترک در حال انجام است.

شهردار تبریز افزود: شهرداری تبریز این آمادگی را دارد تا به هر شکل ممکن در تسریع مراحل بازسازی و تعیین تکلیف این مجموعه مشارکت کند و در این راه حاضر به هرگونه همکاری است.

سابقه خبر در اویان نیوز: 

تبریز : تخریب در محوطه ی مقبره الشعرا

درباره این مطلب نظر دهید