انتخاب زبان

اقتصادی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

رکود در بازار لوازم خانگی شدت گرفته است / فقط تا مهر ماه لوازم خانگی با برندهای خارجی خواهیم داشت

908130

اویان نیوز: رییس اتحادیه کشوری لوازم خانگی از رو به اتمام بودن کالاهای وارداتی لوازم خانگی در انبار‌ها خبر داد.

به گزارش اویان نیوز،محمد طهان‌پور، رییس اتحادیه کشوری لوازم خانگی در گفت‌وگو با ایلنا، با بیان اینکه متاسفانه از سال گذشته واردات لوازم خانگی ممنوع شده است، اظهار داشت: لوازم خانگی خارجی در انبار‌ها رو به اتمام است و ما تا مهر ماه لوازم خانگی با برندهای خارجی خواهیم داشت.

وی افزود: البته بسیاری از قطعات و مواد اولیه لوازم خانگی داخلی اعم از موتور یخچال و فریزر تا فوم و غیره وارد می‌شود که اگر ارز مورد نیاز آن‌ها تامین شود کاهش نرخ‌ها را در پی خواهد داشت.

طهان‌پور خاطر نشان کرد: زمانی که از تولید کنندگان داخلی در زمینه اخذ ارز اتاق مبادلات ارزی جویا می‌شویم اکثرا می‌گویند که ارزی دریافت نکرده‌اند و نرخ‌ها را کاهش نخواهند داد.

وی تصریح کرد: ارز مورد نیاز تولیدکنندگان باید تامین شود تا لوازم خانگی مردم نیز تامین شود اگر امروز ارز به دست تولید کننده برسد ۴ ماه بعد کالای ساخته شده بدست مردم خواهد رسید.

طهان‌پور با اشاره به نرخ کولر‌های آبی و گازی و افزایش عرضه این کالا در بازار گفت: در سالهای گذشته در این فصل بازار سیاه کولر بوجود می‌امد این در حالی است که امسال نرخ کولر زیر قیمت مصرف کننده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر قیمت کولر‌های آبی از ۳۵۰ هزار تومان تا ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و نرخ کولر‌های گازی از ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۶ میلیون تومان متغیر است.

رییس اتحادیه کشوری لوازم خانگی در خاتمه گفت: کاهش رمضانی قیمت برخی از لوازم خانگی در بازار مشهود است که نمونه آن قیمت کولر است اما در مجموع مردم تا مجبور به خرید کالایی نباشند اقدام نمی‌کنند و رکود در بازار لوازم خانگی شدت گرفته است.

درباره این مطلب نظر دهید