انتخاب زبان

بهداشت و سلامت

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

زنجان : آب شرب شهر نیک پی وضعیت وخیم و نامطلوبی دارد / وضعیت سهرود بدتر از نیک پی

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

اویان نیوز: مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان ، با اشاره به اینکه آب شرب شهر نیک پی آلوده است گفت: آب شرب این شهر وضعیت وخیم و نامطلوبی دارد و آلوده است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، مسلم پور نصرت شامگاه شنبه در حاشیه جلسه کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان در گفتگو با خبرنگاران به وضعیت آب شرب شهر نیک پی شهرستان زنجان اشاره کرد و افزود: این شهر از آب شرب مناسبی برخوردار نیست و سلامتی مردم را تهدید می کند.

وی با اشاره به اینکه نیک پی ابتدا روستا بود و در مدت دو سال گذشته به شهر تبدیل شده اظهار داشت: در این شهرستان کمتر از ۵۰۰ نفر زندگی می کنند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان گفت: قبل از تبدیل این بخش به شهر، آب این منطقه از شبکه آب آلوده بهره برداری می‌شد.

پور نصرت تاکید کرد:  شهر نیک پی دارای دو بخش است که یک بخش آن شامل بافت سنتی بوده و این بافت شهر از بستر رودخانه‌ای که دارای آلودگی است استفاده می‌کند.

وی افزود: شبکه انشعاب قبلی روستا دارای فرسودگی بوده و باید تعویض شود که به علت اینکه تاسیسات لازم در زمان مناسب و به نحو احسن در اختیار شرکت آب و فاضلاب قرار نگرفته این مشکل برطرف نشده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان گفت: در صورت تامین امکانات شرکت آب و فاضلاب استان در کوتاه مدت شبکه آب روستا را از قنات حذف کرده و حلقه چاه ایجاد می‌کند و همچنین اجرای برنامه‌های پیش بینی شده شرکت به تامین اعتبار نیاز دارد.

پور نصرت به وضعیت نامناسب آب شرب شهر سهرورد اشاره کرد و گفت: وضعیت آب شرب سهرود بدتر از وضعیت آب بخش نیک پی است.

سابقه خبر در اویان نیوز:

آب، مشکل اصلی شهرستان زنجان است

زنجان: سطح آبهای زیرزمینی به میزان ۵۰ درصد کاهش یافته است

روستاهای زنجان و چالشی به نام کم آبی/۳۸ درصد جمعیت روستایی با یک نوبت قطع آب مواجه هستند

درباره این مطلب نظر دهید