انتخاب زبان

زنجان

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

زنجان : بازگشایی معابر؛ توجیه تعلل مسئولان در انتقال پادگان / لزوم زیرساخت های مناسب برای جابجایی

zengan padiqan

اویان نیوز: کلنگ بازگشایی معابر محدوده پادگان تیپ ۲۱۶ مستقل زرهی زنجان در حالی کلنگ زنی شد که هنوز وعده جابجایی و انتقال این پادگان از داخل شهر به یک وعده تبدیل شده است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از مهر، بحث انتقال پادگان از داخل مجموعه شهر که از مصوبات سفر پربرکت مقام معظم رهبری در سال ۸۲ به استان زنجان بود در حالی با تعلل مسئولان هنوز محقق نشده که باید سالها قبل، این مصوبه اجرا می شد و نه اینکه برای بازگشایی یک معبر  و یک خیابان یک طرفه چندمتری که سال گذشته صورت گرفته موج عظیم تبلیغاتی راه اندازی شود.

بحث انتقال پادگان تیپ ۲۱۶ مستقل زرهی زنجان در حالی طی یک دهه اخیر مطرح است که هر مسئولی مدعی است کاری در این خصوص انجام داده است و وعده خود را وظیفه ای برای مسئول بعد از خود تبین می کند.

پادگان به صورت طولی در منطقه شمالی شهر زنجان واقع شده به گونه ای که سد مسیر عبوری شهرهای شرقی و غربی واقع در این محدوده است و از این رو بازگشایی معابر محدوده پادگان از مطالبات دیرین مردم زنجان بود که با تعامل مسئولان استان و ارتش محقق شد.

عدم همکاری برخی مسئولان در ایجاد زیرساختها برای انتقال پادگان زنجان در طی سالهای ابتدای تصویب طرح انتقال این پادگان موجب شد روند انتقال پادگان در هاله ای از ابهام قرار گیرد و مسئولان انتقال آن را به آینده موکول کنند این تعلل و عدم انجام وظایف روند انتقال کارخانه را به مقطع امروزی سوق داده است.

زمین مورد نیاز انتقال پادگان ارتش توسط منابع طبیعی زنجان واگذار شده است

استاندار زنجان در ۱۶ آذرماه ماه سال گذشته در جلسه انتقال پادگان زنجان گفت: زمین مورد نیاز از طریق منابع طبیعی به ارتش واگذار شده است و هیچ مشکلی در رابطه با احداث پادگان در این زمین وجود ندارد.

 محمد رئوفی نژاد افزود: تحقق فرمان مقام معظم رهبری و بزرگی تصمیم دو دلیل با اهمیت بودن پروژه جابجایی پادگان زنجان است.

استاندار زنجان همچنین در رابطه با موضوع عقب نشینی پادگان فعلی به منظور ایجاد معابر اطراف گفت: به سرعت باید این کار آغاز شود چرا که با ایجاد معابر ارزش افزوده زمین نیز افزایش خواهد یافت.

پادگان در محاصره شهرک های جدید الاحداث غربی و شرقی شهر زنجان واقع شده است و  با توجه به اینکه پادگان در مسیر ورودی و خروجی جاده تهم واقع شده مشکلات عبور و مرور و ترافیک مردم ساکن در این شهرک ها را به ستوه آورده است.

بازگشایی معابر محدوده پادگان با اولویت معبر ضلع غربی اجرایی می شود تا دسترسی مردم شهرک های این محدوده تسهیل شود.

محل جدیدی که برای احداث پادگان در فضای ۸۰۰ هکتاری در غرب استان زنجان اختصاص یافته است چهار برابر فضای موجود است و این معبر با طول ۱۵ کیلومتر موجب رفع مشکلات ترافیکی مسیر شرق به غرب خواهد شد.

قطعه ای از کنارگذر جدید شهر در بسیجیان با توزیع ترافیک و بهبود عبورو مرور همچون محور ۲۲ بهمن در سامان دهی عبور و مرور ایفای نقش خواهد کرد پادگان ارتش که در ورودی شهرک غرب زنجان واقع شده است موجبات نارضایتی ساکنان شهرک های اطراف این پادگان را از سا ل ها پیش برانگیخته است اما محدودیت های قانونی و مسائل مربوط به سند این پادگان موجب شده بود مطالبات مردم در خصوص جابجایی آن محقق نشود.

جابجایی این پادگان از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان زنجان است و از چندین سال پیش جابجایی آن به جد مورد بررسی است به گونه ای که پس از برگزاری جلسات متعدد و رایزنی در این زمینه بالاخره مقرر شده امسال شهروندان زنجانی به آرزوی دیرینه خود دست یابند.

چنین به نظر می رسد که با بازگشایی شبکه معابر شهری محدوده پادگان در فاز نخست و جابجایی این پادگان در فاز دوم بسیاری از مشکلات عبور و مروری ساکنان شهرک غرب و سایر شهرک های اطراف پادگان رفع شود.

عدم تناسب معابر شهری با رشد جمعیت و وسائط نقلیه در شهر زنجان لزوم بهره گیری از خیابان های جدید طراحی شده را مورد تاکید قرار می دهد. در این میان انتقال پادگانها از داخل شهرها همواره برای توسعه عمران شهری مطرح شده است که در راستای انتقال پادگان ها باید زیرساخت های مورد نیاز این مراکز نیز مدنظر باشد.

عدم وجود زیرساخت های مناسب برای انتقال مراکز نظامی و پادگانها تبعات مختلف را در پی خواهد داشت و مسئولان نباید تنها برای مقطعی مسائل برنامه ریزی کنند و تلاش کنند مسائل و مشکلات به صورت ریشه ای حل شوند.

درباره این مطلب نظر دهید