انتخاب زبان

زنجان

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

زنجان: برآورد ابتلای ۱۷ هزار نفر به دیابت

اویان

اویان نیوز: به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان انتظار می‌رود نزدیک به ۱۷ هزار نفر در استان زنجان به دیابت مبتلا باشند.

 به گزارش اویان نیوز به نقل از ایسنا، محمدرضا صائینی، با اشاره به اینکه دیابت یکی از بیماری‌های غیرواگیر است که به‌عنوان چهارمین عامل مرگ و میر در دنیا شناخته می‌شود، گفت‌: این بیماری دو نوع است و نوع اول آن در کودکی خودش را نشان داده و ارثی است و نوع دوم آن غالبا در میان‌سالان و افراد کهنسال دیده می‌شود و در افراد چاق، کم‌تحرک و کسانی که از دخانیات استفاده می‌کنند شیوع بیشتری دارد.

وی افزود: شیوع این بیماری در روستاها ۳.۵ درصد و در شهرها ۵ درصد است و از جمله علایم آن می‌توان به پرنوشی، پرخوری و پر ادراری اشاره کرد.

صائینی خاطرنشان کرد: از سال ۸۳ بحث پیشگیری از دیابت و مراقبت بیماران در روستاها شروع شده است و در حال حاضر تعداد بیماران دیابتی در روستاها نزدیک به ۵۸۰۰ نفر است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان‌ با اشاره به اینکه از اواخر سال ۹۴ و اوایل سال ۹۵ بحث پیشگیری از بیماری دیابت و مراقبت از بیماران دیابتی در مراکز شهری پیگیری می‌شود، تصریح کرد‌: انتظار می‌رود نزدیک به ۱۷ هزار نفر در زنجان به بیماری دیابت مبتلا باشند.

درباره این مطلب نظر دهید