انتخاب زبان

اخبار

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

زنجان: بسته شدن موزه خصوصی اشیاء تاریخی و تاریخ طبیعی / انتقال تدریجی اشیاء تاریخی به خارج استان

muze 1

اویان نیوز: مسئول موزه خصوصی اشیاء تاریخی و تاریخ طبیعی استان زنجان با اشاره به اینکه در حال حاضر این موزه بسته شده است، گفت: اشیاء تاریخی این موزه از استان زنجان به سایر استان‌ها منتقل می‌شود.

به گزارش اویان نیوز به نقل از فارس، مرتضی صمیمی‌فرد اظهار داشت: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان مجوزهایی که قبلاً برای موزه خصوصی اشیاء تاریخی و تاریخ طبیعی زنجان صادر شده بود را غیرقانونی اعلام کرده است.

وی با اشاره به اینکه همه مجوزهایی که دولت قبلی ارائه کرده است را غیرقانونی اعلام کرده‌اند، تصریح کرد: در حال حاضر اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان مجوز خود استانداری را نیز قبول ندارد.

مسئول موزه خصوصی اشیاء تاریخی و تاریخ طبیعی استان زنجان با بیان اینکه از آنها درخواست مجوز جدید کردیم که در پاسخ گفتند باید از طریق تهران در این زمینه اقدام کنید، بیان کرد: با مراجعه به استان تهران، آنجا نیز گفتند که دریافت مجوز ربطی به میراث فرهنگی تهران ندارد و باید از طریق استان صورت گیرد.

صمیمی‌فرد با اشاره به اینکه کلید موزه خصوصی اشیاء تاریخی و تاریخ طبیعی استان را تحویل داده است، ادامه داد: در حال حاضر این موزه بسته شده است.

وی با بیان اینکه اشیاء تاریخی به تدریج از استان زنجان خارج و به موزه آستان قدس رضوی منتقل می‌شود، بیان داشت: روز یک‌شنبه هفته آینده ۱۰ سکه ضرب زنجان متعلق به دوره قاجاریه که جنس آن طلا است از استان خارج می‌شود.

وجود ۱۵ هزار قطعه شی در موزه تاریخی و تاریخ طبیعی زنجان

مسئول موزه خصوصی اشیاء تاریخی و تاریخ طبیعی استان زنجان با بیان اینکه حدود ۱۵ هزار قطعه اشیاء در دو بخش تاریخی و تاریخ طبیعی موزه خصوصی استان وجود دارد، افزود: در زمینه اشیاء تاریخ طبیعی نیز مکاتباتی با موزه آذربایجان‌غربی صورت گرفته است و احتمال انتقال به آنجا وجود دارد.

صمیمی‌فرد با بیان اینکه مقرر بود بر اساس مصوبات دولت در اراضی گاوازنگ ۳۰۰ متر زمین ارائه شود که تاکنون خبری نشده است، گفت: موضوع ساماندهی و استانداردسازی موزه که اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی مطرح می‌کند، دروغ است.

درباره این مطلب نظر دهید