انتخاب زبان

زنجان

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

زنجان: تجمع کارگران روغن نباتی جهان مقابل استانداری

اویان

اویان نیوز: کارگران بیکار شده روغن‌نباتی جهان ظهر امروز روبه‌روی استانداری زنجان تجمع کردند. 

به گزارش اویان نیوز به نقل از ایسنا، ظهر امروز ۱۱بهمن۹۵ حدود ۲۰۰ نفر از کارگران روغن نباتی جهان که از خصوصی‌سازی غیراصولی در ماه های آخر سال بیکار شده اند مقابل استانداری تجمع کردند.

یکی از این کارگران با اشاره به اینکه در سه سال گذشته که این کارخانه به بخش خصوصی واگذار شده، شرایط نامطلوبی برای کارگران رقم زده است، گفت: در یک سال گذشته کارگران بدون بیمه در این کارخانه مشغول به‌کار بودند چون که هیچ امیدی برای خارج از این کارخانه نداشتیم و مجبور بودیم با این شرایط سخت کار کنیم.

وی تصریح ‌کرد: در حال حاضر مسئولان کارخانه بنا به‌دلایل واهی اقدام به اخراج همه کارگران کرده‌اند و در شرایط فعلی دست‌مان نیز به جایی بند نیست، چون نه بیمه داشتیم و نه حقوقی در چند ماه گذشته دریافت کرده‌ایم. متاسفانه تاکنون نیز مسئولی جواب قانع‌کننده به ما نداده است.

یک کارگر دیگر که از شرایط به‌وجود آمده به‌شدت ناراحت بود، اظهار کرد: در روزهای پایانی سال همه خود را برای عید آماده می‌کنند ولی ما کاسه چه‌کنم را به دست گرفته و دنبال مسئولان می‌دویم تا شاید گره‌ای از مشکلات‌مان باز شود.

ظهر امروز این تجمع در شرایطی برگزار شد که مسئولان استان در جلسه تنظیم بازار برای شب عید جلسه داشتند تا مردم در این روزها شرایط خوبی برای خرید داشته باشند، در حالی که بیرون از این جلسه تعدادی از کارگران بیکار روزهای خوبی را پیش ‌روی خود نمی‌بینند.

درباره این مطلب نظر دهید