انتخاب زبان

دانش و فن آوری

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

زنجان: هشتمین همایش دانش‌آموزی نجوم

b70ea02c4b

اویان نیوز:هشتمین همایش دانش‌آموزی نجوم با ارائه مقاله‌های برتر دانش‌آموزان در زنجان برگزار شد.

به گزارش فارس، هشتمین همایش دانش‌آموزی نجوم ظهر امروز در کانون فرهنگی و تربیتی شیخ‌الاشراق سهروردی زنجان برگزار شد.

مقالات همایش دانش‌آموزی نجوم در دو دوره متوسطه و راهنمایی ارائه شد.

موضوع مقالات دوره راهنمایی با عنوان خورشید و لایه‌های آن و منظومه شمسی و موضوع دوره متوسطه زندگی و تحول ستارگان، فیزیک خورشید، عکاسی نجومی و ساخت ابزارآلات و نرم‌افزارهای نجومی بود.

در سال‌جاری ۱۴۲ مقاله با موضوعات بیان شده ارسال که ۱۲۰ مقاله از دوره راهنمایی و متوسطه دختران و ۲۲ مقاله از دوره راهنمایی و متوسطه پسران ارسال شده است.

در همایش دانش‌آموزی نجوم از ۲۵ مقاله منتخب ۱۲ مقاله توسط دانش‌آموزان ارائه شد.

از مقاله‌های برتر انتخاب شده علی شهبازی با عنوان آشنایی با رویت هلال ماه، غزاله فیروزی تنها با عنوان ستاره‌های دو تایی، محمدمهدی علی‌جانی با موضوع چگونگی پیدایش ماه و بررسی فرضیات مرتبط با آن بود.

علی کردلو و علیرضا بیگدلی مقاله‌ای با موضوع لکه‌های خورشیدی، محمدامین محمدی با عنوان نقاط درخشان در سیمای خورشید، سمیرا احمدی با موضوع زندگی و تحول ستارگان، زهرا رفیعی و فائزه قاسمپور با مقاله بررسی شهاب‌سنگ‌های منظومه شمسی در این همایش حضور داشتند.

همچنین فاطمه غلامی با موضوع خورشید ـ جو، حسام‌الدین فرهادی با مقاله کاربرد نرم‌افزارها و کامپیوتر در ماموریت‌های فضایی، مهرداد اسلامی با عنوان بررسی و تحلیل نتایج چهار مریخ نورد و فائزه طاهری با موضوع نرم‌افزار کهکشان‌ها و مرتضی الفقیه با مقاله عکاسی نجومی در این همایش شرکت داشتند.

مقاله‌های نفرات برگزیده همایش دانش‌آموزی نجوم به مسابقات کشوری ارسال می‌شود.

یک نظر یرای این مطلب داده شده است

  1. سلام من مهرداد اسلامی هستم و دوره هشتم بودم با مقاله ی بررسی و تحلیل نتایج چهار مریخ نورد ولی کشوری چرا نبردن اصلا خبر دار نشدیم. دوره ی دهم هم بودم با مقاله ی برسی وتحول ستارگان.خیلی ممنون اگه میشه رسیدگی کنید

درباره این مطلب نظر دهید