انتخاب زبان

آخرین اخبار

سامانه ۴۰۰ میلیارد تومانی کنترل اتوماتیک قطارها هر ساعت یک خطا داشته است

655940

اویان نیوز: نماینده  تبریز در مجلس  با بیان اینکه سامانه ATC راه‌آهن به دلیل اشتباهات فراوان آن عملا مورد استفاده لوکوموتیورانان و متصدیان کنترل تردد ریلی نبوده است، گفت: سامانه کنترل اتوماتیک تردد قطارها در ۶ ماهه گذشته هر ساعت یک خطا داشته است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از فارس، احمد علیرضابیگی  اظهار داشت: ۲۰ روز قبل از حادثه قطار تبریز ـ مشهد، مدیر کل ایمنی و نظارت بر شبکه راه‌آهن کشور در گزارشی مکتوب خبر از ثبت ۴ هزار خطای سامانه ATC در شش ماهه نخست سال جاری داده است.

وی با انتقاد از گزارش رئیس گروه تحقیق دولت از حادثه قطار تبریز ـ مشهد، گفت: آقای ترکان در حالی انگشت اتهام خود را به سوی اپراتور نشانه گرفته و از عامل انسانی در بروز این حادثه تلخ صحبت می‌کند که توجهی به ناکارآمدی و بلااستفاده بودن سیستم ۴۰۰ میلیارد تومانی کنترل هوشمند تردد قطارها در مسیر مشهد ندارد.

عضو کمیته حقیقت‌یاب مجلس در خصوص حادثه قطار تبریز ـ مشهد با طرح این موضوع که در رهگذر اجرای قانون خصوصی‌سازی در دولت‌های ششم و هفتم، واگن‌ها و لوکوموتیوهای راه‌آهن به کسانی واگذار شده‌اند که از اهلیت لازم برخوردار نبود‌ه‌اند، تصریح کرد: تبعات خصوصی‌سازی به شیوه دولت‌های سازندگی و اصلاحات اکنون خود را نشان می‌دهند.

علیرضابیگی افزود: اکثریت ظرفیت واگن‌سازی کشور منحصراً در اختیار محمد سعید‌نژاد مدیرعامل اسبق شرکت راه‌آهن در دوره اصلاحات و مدیر عامل فعلی سازمان بنادر و دریانوردی است که با تاسیس شرکتی خصوصی سال‌هاست به فعالیت تجاری مشغول است.

نماینده  تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس ایران با بیان اینکه خریداران سامانه ATC راه‌آهن همان فروشندگان بوده‌اند، گفت: خرید این سامانه توسط شرکتی صورت گرفته است که قائم مقام راه‌آهن مالک ۲۰ درصد سهام آن است.

علیرضابیگی در ادامه با بیان اینکه مسئولیت خط مشهد – تبریز بر عهده معاونت بهره‌برداری شرکت راه‌آهن است، گفت: این معاونت به مدت ۴ ماه قبل از حادثه سمنان بدون متصدی بوده است و تنها چند روز پس از حادثه به نام فردی ابلاغ صادر شده است.

عضو کمیته حقیقت‌یاب مجلس در خصوص حادثه قطار تبریز ـ مشهد در پایان از عدم انعکاس گزارش این کمیته در صحن علنی امروز مجلس شورای اسلامی انتقاد کرد و افزود: با وجود تلاش‌های بازدارنده و منصرف کننده از عملی شدن استیضاح وزیر راه و شهرسازی، قاطبه نمایندگان آذربایجان مجدانه پیگیر طرح استیضاح هستند.

سابقه خبر در اویان نیوز:

آزادی متهمان سانحه قطار تبریز-مشهد به قید ضمانت

ابعاد تازه از علل افزایش تلفات در سانحه قطار تبریز-مشهد

مقصر اصلی در حادثه قطار تبریز-مشهد اعلام شد

گزارش اولیه کمیته ویژه بررسی سانحه قطار تبریز-مشهد

شکایت شورای هیات‌های مذهبی تبریز علیه وزیر راه و شهرسازی

تبریز: مراسم تشییع پیکر جانباختگان حادثه قطار تبریز- مشهد برگزار می شود

جزئیات جدید از حادثه قطار تبریز ـ مشهد

رییس جمهوری آذربایجان سانحه قطار تبریز- مشهد را تسلیت گفت

مدیرعامل شرکت راه‌آهن استعفا کرد

جدی‌تر شدن طرح استیضاح وزیر راه پس از تصادف قطار تبریز مشهد

۳۱ کشته و ۹۸ زخمی در برخورد قطار تبریز – مشهد

درباره این مطلب نظر دهید