انتخاب زبان

اخبار و گزارشات

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

سجاد افروزیان از زندان مراغه آزاد شد

اویان

اویان نیوز: سجاد افروزیان فعال مدنی آذربایجانی که به اتهام تبلیغ علیه نظام در زندان مراغه زندانی بود با قرار وثیقه آزاد شد.

بنا به اطلاع اویان نیوز، سجاد افروزیان فعال زندانی آذربایجانی که به اتهام تبلیغ علیه نظام در زندان مراغه زندانی بود امروز ۱۰بهمن۹۵ ساعت ۱۷:۳۰ با قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی از زندان مراغه آزاد شد.

روز یکشنبه ۳بهمن۹۵ سجاد افروزیان با صدور قرار وثیقه از بازداشتگاه اداره اطلاعات سپاه تبریز به زندان مراغه منتقل شده بود.

در۲۶دی۹۵ماموران با هجوم به منزل افروزیان و بازرسی توهین آمیز و خشونت بار منزل در حالی که حاضر به ارائه هیچ حکمی اعم از بازداشت یا تفتیش منزل نبودند باعث ایجاد رعب و وحشت اهالی منزل شدند.

مادرسجاد افروزیان که به رفتار ماموران اعتراض کرده بود از ضرب و شتم آنان در امان نماند و حتی تهدید شد که در صورت ادامه اعتراض ماموران خانمی برای بازداشت او اعزام خواهند شد.

نیروهای امنیتی که بالغ بر ۱۰ تن گزارش شده اند، از اداره اطلاعات تبریز اعزام شده بودند، آنها علاوه بر سجاد قصد بازداشت برادر او «فردین افروزیان» را نیز داشتند که به دلیل عدم حضور در منزل موفق به این بازداشت نشدند.

سجاد افروزیان که توام با ضرب و شتم بازداشت شده است در زمان دستگیری به خانواده خود اعلام کرد «به دلیل بی گناهی و اینکه حکم دستگیری من را ندارند، به نشانه اعتراض به برخورد بد ماموران، اعتصاب غذا خواهم کرد».

سجاد و فردین افروزیان هر دو دارای سوابق بازداشت هستند از جمله در۱۸آبان۹۴ در رابطه با شرکت در سلسله تظاهرات های سراسری در اعتراض به برنامه تلویزیونی نژادپرستانه «فیتیله» بازداشت شدند و حدود ۴۰ روز را در این دوره از بازداشت در زندان تبریز به سر بردند.

 سابقه خبر در اویان نیوز:

بازداشت توام با خشونت سجاد افروزیان در ملکان

تداوم بی خبری از سجاد افروزیان و نادیده گرفتن شکایت خانواده از سوی دادستانی

درباره این مطلب نظر دهید