انتخاب زبان

آذربایجان شرقی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

سراب: 6 سال زندان برای 4 فعال آذربایجانی

sarab

اختصاصی اویان نیوز: ۴ تن از فعالین ملی – مدنی آذربایجانی از سوی دادگاه انقلاب سراب  به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

به گزارش خبرنگار اویان نیوز، برابر رای دادگاه انقلاب سراب حمید توحیدی و سهند معالی هر کدام به۲ سال حبس تعزیری و سید جمال موسوی نژاد و علی صمد پور به ۱ سال حبس  تعزیری محکوم شده اند.

رحمان خاطری دادرس دادگاه انقلاب سراب این ۴ فعال ملی – مدنی آذربایجانی را از بابت اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به یک سال حبس تعزیری و علاوه بر آن حمید توحیدی و سهند معالی را به اتهامی نامشخص به یک سال حبس تعزیری و در مجموع به ۲ سال حبس تعزیری محکوم نموده است.

همچنین علی صمد پور از اتهام تشکیل گروه گرگهای بابک و سید جمال موسوی نژاد از اتهام عضویت در گروه گاموح و سهند معالی از اتهام عضویت در گروه گاموح و تشکیل گروه توران تبرئه گردیده اند.

گفتنی است این فعالین آذربایجانی روز ۴ خرداد ۹۱ توسط ماموران امنیتی در سراب بازداشت و به اداره اطلاعات تبریز منتقل شده بودند.

سید جمال موسوی نژاد و سهند معالی پس از ۲ ماه بازداشت موقت به قید وثیقه ۶۰ میلیون تومانی و حمید توحیدی و علی صمدپور نیز پس از ۵ ماه بازداشت موقت به قید وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی و ۱۵۰ میلیون تومانی از زندان سراب آزاد شده بودند.

علی صمدپور که از بیماری غش رنج می برد در مدت بازداشت به دلیل اعمال فشار و شکنجه ماموران امینتی اداره اطلاعات تبریز دوبار بیهوش و به بیمارستان امام رضا تبریز منتقل شده بود. وی یکبار نیز به دلیل ضرب و شتم ماموران زندان سراب بیهوش و به بیمارستان امام خمینی سراب منتقل شده بود.

لازم به ذکر است حمید توحیدی کارمند اداره آب و فاضلاب سراب  پس از بازداشت از کار خود اخراج شده است.

یادآور می شود در خرداد سال ۹۱ نزدیک به ۴۰ تن از فعالین آذربایجانی توسط ماموران امنیتی در سراب بازداشت شده بودند.

 استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ”اویان نیوز ” مجاز است.

sarab

درباره این مطلب نظر دهید