انتخاب زبان

زنجان

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

سرمایه گذاری 300 میلیون دلاری ترکیه در زنجان

اویان نیوز:استاندار زنجان از سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیون دلاری شرکت ترکیه‌ای حیات در دو مرحله در زنجان خبر داد.
به گزارش زنگان نیوز ، محمد رئوفی‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس حضور هیئت ترک در استان زنجان را زمینه‌ساز گسترش ارتباطات دو کشور دانست و اظهار داشت: ارتباط استان‌های شمال غرب کشور با کشور ترکیه به دلیلی برخی اشتراکات بیشتر از سایر کشورها بوده به طوری که ۳۰ درصد از صادرات استان زنجان به ترکیه و ۴۰ درصد واردات نیز از ترکیه است.
وی افزود: وجود دفتر تجاری ترکیه در اتاق بازرگانی استان و تشکیل دفتر تجاری اتاق بازرگانی زنجان در طرابوزان ترکیه در آینده نزدیک زمینه همکاری استان با کشور ترکیه را بیشتر فراهم خواهد کرد.
استاندار زنجان خواهرخواندگی شهرداری زنجان و شهرداری طرابوزان را نشان‌‌دهنده ظرفیت‌های خوب استان و ترکیه دانست و افزود: پروژه احداث پالایشگاه، پتروشیمی، نیروگاه، صنایع فولاد، فرصت‌های خوبی برای سرمایه گذاری در استان است.
وی به حضور و سرمایه‌گذاری شرکت پارس حیات ترکیه در شهرستان ابهر اشاره کرد و گفت: شرکت پارس حیات ترکیه برای اجرای فاز اول ۱۵۰ میلیون دلار و در فاز دوم نیز ۱۵۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرده که نشان‌دهنده ظرفیت بالای سرمایه‌گذاری در استان است.
رئوفی‌نژاد با بیان اینکه سهمیه اشتغال استان برای سال جاری در حدود ۲۴ هزار نفر است، افزود: تاکنون ۷۵ تا ۸۰ درصد سهم اشتغال استان محقق شده است.
وی با بیان اینکه امیدواریم تا پایان سال بتوانیم علاوه بر تحقق تعهد استان بیش از آن نیز بتوانیم اشتغال ایجاد کنیم، تصریح کرد: با پیش‌بینی‌های انجام شده و تلاش‌های در حال انجام امیدواریم اشتغال استان به ۱۰۰ تا ۱۲۰ درصد تعهد برسد.
وی در ادامه با بیان اینکه در زمینه اشتغال اقدامات خوبی صورت گرفته است، افزود: تلاش می‌کنیم تا بتوانیم به اهداف دولت در این زمینه برسیم.
وی در ادامه با اشاره به اینکه برنامه‏ریزی‏های مختلفی برای دهه فجر سال‌جاری در استان زنجان صورت گرفته است، افزود: انقلاب اسلامی مال مردم است و جشن و سرور ایام دهه فجر نیز باید متعلق به مردم باشد، که در این زمینه اقدامات خوبی در استان و همه شهرستان‌های استان صورت گرفته است.
وی در مورد پروژه‏های عمرانی و سرمایه‎گذاری قابل افتتاح در استان به مناسبت دهه فجر خاطرنشان کرد: ۷۱۲ پروژه افتتاح و ۱۶ پروژه نیز در استان کلنگ‏زنی می‏شود.
رئوفی‏نژاد با بیان اینکه در مجموع پروژه‏های استان زنجان در دو مرحله به بهره‏برداری می‏رسد، تصریح کرد: برخی از پروژه‏ها در ایام دهه فجر و برخی نیز در خرداد‌ماه سال آینده به بهره‏برداری می‏رسد.

زنگان نیوز

درباره این مطلب نظر دهید