انتخاب زبان

آخرین اخبار

سعید حسینی و ناصر عبدالحسین زاده به اداره اطلاعات اردبیل انتقال یافتند

1932228_283150415167031_134700340_n

اویان نیوز: امروز سعید حسینی و ناصر عبدالحسین زاده دو تن از فعالان دانشجویی آذربایجانی به بازداشتگاه اداره اطلاعات اردبیل انتقال یافتند.

بنا به اطلاع اویان نیوز، چهارشنبه ۳۰بهمن۹۲ سعید حسینی و ناصر عبدالحسین زاده دو تن از فعالان دانشجویی آذربایجانی ساکن پارساباد پس از ۳ روز بازداشت در بازداشتگاه اطلاعات نیروی انتظامی پارساباد به بازداشتگاه اداره اطلاعات اردبیل انتقال یافتند.

به گفته نزدیکان این فعالان آذربایجانی، این دو فعال با دست بند و پابند از دادگاه این شهر به بازداشتگاه اداره اطلاعات شهر اردبیل انتقال یافته اند.

دوشنبه ۲۸بهمن۹۲ سعید حسینی و ناصر عبدالحسین زاده دو تن از فعالان دانشجویی آذربایجانی از سوی ماموران امنیتی در شهر پارساباد مغان بازداشت شدند.

به گفته نزدیکان این دو فعال دانشجویی، سعید حسینی و ناصر عبدالحسین زاده روز گذشته از سوی ماموران لباس شخصی در سطح شهر پارساباد بازداشت و برای بازجویی به اطلاعات نیروی انتظامی این شهر منتقل شده اند.

تاکنون علت بازداشت و اتهام احتمالی این دو فعال دانشجویی مشخص نشده است.

این دو فعال دانشجویی دانشگاه پیام نور گرمی پیشتر به دلیل فعالیتهای هویت طلبانه از جمله تحصن و درخواست آموزش به زبان مادری در محیط دانشگاه به دو ترم تعلیق از تحصیل محکوم شده بودند.

هر ساله با فرا رسیدن ۲ اسفند (۲۱ فوریه) روز جهانی زبان مادری، فضای امنیتی در شهرهای آذربایجان تشدید می شود و چندین تن از فعالان آذربایجانی در روزهای قبل و پس از آن از سوی ماموران امنیتی بازداشت می شوند.

سابقه خبر در اویان نیوز:

مراجعه ماموران امنیتی به منزل پدری سعید حسینی

پارساباد: بازداشت دو فعال دانشجویی آذربایجانی

درباره این مطلب نظر دهید