انتخاب زبان

آذربایجان غربی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

سمپوزیوم بین المللی مثنوی معنوی در اورمیه برگزار می شود

mesnevi

اویان نیوز: دبیر اجرایی گردهمایی علمی (سمپوزیوم) بین المللی مثنوی معنوی گفت: سومین دوره این نشست با عنوان مولانا، پیام آور صلح و دوستی پاییز سال آینده در اورمیه برگزار می شود.

محبوب طالعی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پرداختن عالمانه به مفاخر فرهنگی و ادبی آذربایجان از جمله اهداف برگزاری این همایش علمی است که با همکاری دانشگاه یوزنجی ییل ترکیه و با حضور اندیشمندان و صاحب نظران مختلف برگزار می شود.

وی اضافه کرد: انسان شناسی مولانا، قرآن و آموزه های اسلامی در مثنوی، مولانا معلم اخلاق، نظام اخلاقی مولانا و مقایسه آن با نظام اخلاقی فلاسفه غرب، اخلاق و عرفان و رابطه این دو با هم در اندیشه ها و آثار مولانا، اندیشه های جهانی مولانا و عشق در زبان و بیان مولانا از جمله محورهای این همایش هستند.

وی اظهار کرد: فلسفه تعلیم و تربیت در نظام فکری مولانا، آرمان شهر مولانا، مثنوی و نیازهای جامعه معاصر، جایگاه مولانا در اندیشه جهان غرب، انسان دوستی مولانا و شاخصه های هویت انسانی در مثنوی نیز از دیگر محورهای این سمپوزیوم بین المللی به شمار می روند.

دبیر اجرایی سمپوزیوم بین المللی مثنوی معنوی افزود: آخرین مهلت ارسال چکیده مقالات برای این سمپوزیوم ۱۵ فرودین سال آینده و زمان ارسال مقالات کامل نیز پانزدهم خرداد ماه ۹۳ است.

درباره این مطلب نظر دهید