انتخاب زبان

اردبیل

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

سهم نیر از 13 میلیون گردشگر استان اردبیل: تصادف، ترافیک و آلودگی صوتی

نقشه نیر

اختصاصی اویان نیوز: با گذشت چندین سال از وعده های مسئولان استانی و نمایندگان مجلس مبنی بر تکمیل پروژه کمربندی نیر، این طرح همچنان در مراحل اولیه بوده و راه درازی تا تکمیل آن در پیش است.

به گزارش اویان نیوز، شهرستان نیر از شهرستان های کوهپایه ای ساوالان در ۳۰ کیلومتری شهر اردبیل و در استان اردبیل واقع شده است.

جاذبه های گردشگری استان اردبیل موجب شده سالانه حجم عظیمی از گردشگر وارد این استان شود.

گفته می شود سالانه ۱۳ میلیون توریست از جاده سراب – اردبیل عبور می کنند و این همان جاده ایست که دقیقا از وسط شهر نیر عبور می کند.

حجم عظیم گردشگر به جای رونق بخشیدن و سرازیر کردن جریان سرمایه به این شهر بر مشکلات آن افزوده است.

تصادف، ترافیک و آلودگی صوتی ناشی از عبور خودروهای گذری تنها ثمره ۱۳ میلیون گردشگر برای این شهر محروم می باشد.

بی توجهی به پروژه های راه سازی در نیر تنها به شهر محدود نبوده و جاده روستاهای این شهرستان نیز درحال نابودی کامل می باشند.

nir kemerbendi 2

اکثر راه های روستایی این شهرستان به دلیل تردد کامیون های حمل شن و ماسه از معادن شهرستان نیر از امنیت پایدار جاده ای برخوردار نبوده و نیاز به بازسازی، تعریض، تغییر مسیر و آسفالت کامل دارند.

در کنار این معضلات حاشیه رودخانه «آغلاغان» به جای اینکه منظرگاه مفرحی برای مردم شهر و گردشگران تبدیل شود، تلی از زباله های شهری را در خود جای داده است.

اجرای طرح بزرگ فضای سبز ساحلی، توسعه فضای سبز شهری و بهبود شرایط زیست محیطی این محدوده از رودخانه «آغلاغان» تاثیر بسزای در جذب گردشگر خواهد داشت.

 با توجه به این که سرچشمه رودخانه «آغلاغان» از تفرجگاه طبیعی «بولاغلار» سرچشمه می گیرد با سرمایه گذاری در این بخش این منطقه پتانسیل تبدیل شدن به مرکز گردشگری شهرستان نیر را دارد.

nir aglagan chayi 1

با این وجود ساماندهی و نوسازی بستر و مسیر این رودخانه به آرزوهای دیرین مردم این شهر تبدیل شده است.

با وجود موقعیت ممتاز جغرافیایی و پتانسیل های فراوان گردشگری کم توجهی مسئولان به این شهرستان مانع از آن شده این شهر نیز مانند سرعین در زمره شهرهای توریستی آذربایجان قرار گیرد.

به باور فعالان منطقه، بی توجهی مسئولان و عدم اختصاص اعتبارات کافی باعث گردیده شهرستان نیر رتبه اول نرخ مهاجرت را در منطقه به خود اختصاص دهد.

این فعالان معتقدند، عدم اختصاص اعتبارات کافی به پروژه های عمرانی نیر و سایر مکان های توریستی شهر دلیل اصلی عقب ماندن در رقابت جذب گردشگر در مقایسه با شهر همجوار خود سرعین می باشد.

سابقه خبر در اویان نیوز:

نیر : بی توجهی مسئولان به پتانسیل های بی نظیر گردشگری / سهم ناچیز از ۱۳ میلیون توریست استان اردبیل

nir aglagan chayi 2 nir kemerbendi 1 nir kemerbendi 3 nir trafik1 nir trafik2nir trafik3

درباره این مطلب نظر دهید